Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Kontrole ITD na lubuskich drogach

Trzeźwość ponad 3,2 tys. kierowców skontrolowali wspólnie funkcjonariusze Inspekcji Transportu Drogowego oraz policji na drogach woj. lubuskiego i zachodniopomorskiego. W trakcie akcji zatrzymano 11 kierowców pod wpływem alkoholu. 

Mundurowych z alkomatami można było spotkać na głównych szlakach komunikacyjnych w obu województwach – przede wszystkim na autostradzie A2 i A6 oraz na drogach ekspresowych S3 i S6.

Łącznie skontrolowano trzeźwość 3224 kierowców ciężarówek, busów, autobusów oraz samochodów osobowych. Na lubuskich drogach zatrzymano 18 kierowców na „podwójnym gazie” (w tym 4 w pobliżu Rzepina). 11 z nich było w stanie nietrzeźwości, a 7 w stanie wskazującym na spożycie alkoholu.

Najwięcej „wydmuchał” kierowca ciężarówki, zatrzymany na ekspresowej „trójce” koło Gorzowa Wlkp. Mężczyzna miał blisko 1 promil alkoholu. U trzech kierowców ujawniono wcześniej zatrzymane prawo jazdy - za przekroczony limit punktów karnych lub za jazdę pod wpływem alkoholu. Jeden z nich, kierowca osobówki, za jazdę po alkoholu był zatrzymany zaledwie dwa dni wcześniej.

Kierowców przekazano do dalszych czynności funkcjonariuszom policji.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.