Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Mammografia

Do Słubic ponownie przyjedzie mammobus. Dzięki temu kobiety w wieku 50-69 lat będą mogły skorzystać z bezpłatnych badań diagnostycznych piersi. To ważny element profilaktyki nowotworowej.

Mammobus firmy NS ZOZ Diagnostyk pojawi się w Słubicach 2 października. Tak jak ostatnio, stanie na parkingu przy kościele Ducha Świętego na ul. Wojska Polskiego 140.

Dla kogo?

Z bezpłatnych badań mammograficzych moga skorzystać kobiety w wieku od 50 do 69 lat, które w ciągu ostatnich dwóch lat nie miały wykonywanych tego typu badań. Panie urodzone w latach 1954 - 1973 mogą wykonać badanie w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi.

Zapisy na badania

Zapisy na badania prowadzone są pod numerem telefonu: 68 41 41 411 (od pon. do piątku w godz. 8.00- 16.00) lub online pacjent.diagnostyk.pl.

Po prostu przyjdź

Badanie można wykonać bez żadnego przygotowania. Najlepiej zgłosić się w dwuczęściowym ubraniu, tak, by łatwo można było rozebrać się do pasa. W tym dniu nie powinno się używać dezodorantu, talku, balsamu ani kremu w okolicy górnej połowy ciała.

Podczas badania pierś układana jest na małej podstawce i dociskana plastikową płytką od góry oraz z boku, co pozwala uzyskać dwa obrazy. Ucisk ten trwa zaledwie kilka sekund.

Dlaczego warto robić mammografię?

Mammografia może wykryć zmiany od 2 do 4 lat wcześniej, zanim staną się one jawne klinicznie. Naturalny przebieg raka sutka jest zwykle bardzo długi i dlatego uważa się, że rak piersi jest chorobą przewlekłą. Poczynając od pierwszej komórki, która uległa przemianie złośliwej, w większości przypadków guz osiąga średnicę 1 cm w ciągu 7 - 8 lat. Stała kontrola piersi daje ogromną szansę wykrycia wczesnych zmian i zastosowania leczenia.

diagnostyk 2 paxdziernika

 

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.