Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Woda

Coraz więcej mieszkańców dopytuje się, kiedy woda z kranu będzie dopuszczona do normalnego użytkowania. O szczegóły zapytaliśmy Kazimierza Górę, prezesa Zakładu Usług Wodno-Ściekowych, któremu podlega sieć wodociągowa na terenie gminy Słubice.

Przypomnijmy, 16 lutego Sanepid w Słubicach wydał komunikat w sprawie warunkowej przydatności wody do spożycia na terenie Słubic, Kunowic, Pławidła, Nowego Lubusza i Kolonii Nowy Lubusz. W badanych próbkach wody stwierdzono bakterie coli, a woda została poddana chlorowaniu. Sanepid zalecił też gotowanie jej przed spożyciem. 

Po kilku dniach coraz więcej mieszkańców pyta o to, kiedy będzie można normalnie korzystać z wody z kranu? O szczegóły zapytaliśmy prezesa ZUWŚ Kazimierza Górę.

- W pierwszej kolejności chciałbym wyjaśnić, że obowiązują nas określone procedury, których nie możemy przyspieszyć. Najważniejsze jest bezpieczeństwo odbiorców. 22 lutego zostały pobrane próbki wody, które są obecnie badane przez akredytowane laboratorium. Wyniki mamy otrzymać jutro, czyli 24 lutego. Wtedy przekażemy je natychmiast do Sanepidu, który wyda stosowny komunikat, jeśli wszystko będzie w porządku – wyjaśnia K. Góra.

ZUWŚ apeluje do mieszkańców, aby do tego czasu przestrzegać zleceń z komunikatu wydanego 16 lutego przez Sanepid. Obowiązuje on do odwołania. ZOBACZ

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.