Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Gminna Specjalistyczna Poradnia Rodzinna VII

Tytuł projektu: Gminna Specjalistyczna Poradnia Rodzinna VII

Rodzaj zadania publicznego: Przeciwdziałanie uzależnieniom i patologiom społecznym

Źródło finansowania: Gmina Słubice

Termin realizacji: 11.05.2022 r. – 31.12.2022 r.

Projekt "Gminna Specjalistyczna Poradnia Rodzinna VII", współfinansowany przez Gminę Słubice, jest kontynuacją projektów z lat poprzednich i cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Realizowany jest przez osiem miesięcy, w okresie od maja 2022 do grudnia 2022 r. Głównym jego celem jest wspieranie rodziny w zakresie jej wszechstronnego rozwoju, poprzez wsparcie specjalistyczne, terapeutyczne i psychoedukacyjne dzieci, młodzieży  i osób dorosłych z gminy Słubice. Zależy nam na wyposażeniu mieszkańców gminy Słubice w wiedzę dotyczącą umiejętności oraz praktycznych kompetencji społecznych.

Adresatami projektu są mieszkańcy naszej gminy, dzieci i młodzież oraz ich rodzice, osoby z różnymi problemami edukacyjnymi, emocjonalnymi, z zaburzoną koncentracją uwagi, itp.Dla terapeutów zostanie przeprowadzona superwizja. 

W ramach projektu odbywają się konsultacje i terapie specjalistyczne - psychologiczna, pedagogiczna, a także terapia Biofeedback oraz wspomniana już superwizja.

Cele terapii psychologicznej: pracować będziemy nad rozwojem emocjonalnym dzieci i młodzieży, przy ścisłej współpracy z rodzicami. Mamy nadzieję, że spowoduje to zmianę świadomości rodziców w zakresie emocji oraz zwiększy ich umiejętności wychowawcze. Poprzez pracę psychologiczną chcemy wpłynąć na wzrost poczucia własnej wartości oraz umiejętności społecznych, szczególnie wzrost umiejętności radzenia sobie w trudnych sytuacjach.

Cele terapii pedagogicznej: rozwijanie funkcji motorycznych, spostrzegawczości, koncentracji uwagi, percepcji wzrokowej, funkcji słuchowo-językowych, sprawności manualnej, doskonalenie umiejętności czytania i poprawności pisania oraz usprawnianie kompetencji matematycznych.

Cele terapii Biofeedback: usprawnianie pracy mózgu, a szczególnie tych obszarów, które odpowiadają za koncentrację uwagi i pamięć krótkotrwałą.

Cele Superwizji: zdobycie cennej wiedzy i doświadczenia przez terapeutów. W rezultacie  podwyższenie jakości świadczonych usług terapeutycznych.

Udział w konsultacjach i terapiach jest bezpłatny.

Koordynator projektu - Agnieszka Choina

poradnia

[ogłoszenie]

 

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.