Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Zabiegi pielęgnacyjne

Odwodniona skóra jest tylko stanem przejściowym. Jeżeli sięgniemy po odpowiednie kosmetyki pielęgnacyjne, bardzo szybko możemy poprawić stan cery i przywrócić jej dawny blask. Pomocne będą też niektóre zabiegi, które w połączeniu z właściwymi produktami dają nam zaskakujące rezultaty. O czym należy więc pamiętać? Ten artykuł podpowie Ci, jak powinna wyglądać pielęgnacja skóry odwodnionej.

Czym jest odwodniona skóra

Pielęgnacja skóry odwodnionej to nie wszystko. Warto na początku dowiedzieć się, na czym właściwie polega problem braku nawodnienia oraz sprawdzić, czy jesteśmy w stanie wykluczyć pewne czynniki, które powodują taki stan rzeczy. O czym mowa? Podstawą jest zrozumienie, że skóra odwodniona jest tylko etapem przejściowym. Cera sucha jest natomiast czymś, z czym możemy zmagać się przez całe życie. Po prostu takie są nasze predyspozycje i chociaż nie zmagamy się z nadmierną produkcją sebum, to musimy stale zapewniać naszej skórze możliwie jak największą ilość składników nawilżających.

Skóra odwodniona jest całkiem prosta w rozpoznaniu. Brakuje jej elastyczności, często towarzyszy nam uczucie napięcia, a nawet pieczenia. Co więcej, problem z takim odwodnieniem może wystąpić nawet wtedy, gdy nasza skóra określana jest jako tłusta, normalna czy mieszana. Okazuje się jednak, że nasza naturalna bariera ochronna została uszkodzona, przez co gorzej radzi sobie z czynnikami zewnętrznymi i wewnętrznymi. Styczność z nimi mamy praktycznie codziennie, co dodatkowo utrudnia poprawne przeprowadzenie procesu regeneracji. Jeżeli Twoja skóra jest odwodniona, musisz jej poświęcić odrobinę uwagi.

O czym nie należy zapominać, gdy Twoja skóra jest odwodniona?

Na to, jak wygląda nasza cera, ma wpływ bardzo wiele czynników. Wciąż nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że nawet odpowiednia ilość snu czy redukcja stresu może sprawić, że skóra odwodniona nie będzie już naszym problemem. Warto zwracać uwagę na to, jaka jest jakość powietrza, którym oddychamy. Lepiej nie przebywać w pomieszczeniach zbyt mocno dogrzewanych lub takich, w których klimatyzacja działa cały czas. 

Możemy też zadbać o zwiększenie wilgotności poprzez zastosowanie nawilżaczy powietrza. Co jeszcze? Kluczowa jest nawet nasza dieta. Im zdrowsza i bogatsza w potrzebne nam mikro- oraz makroelementy, tym większa pewność, że nasza cera również będzie w odpowiedniej kondycji. Pamiętajmy również o regularnym piciu wody. Warto dawkować sobie ilość przyjmowanych płynów. Znacznie lepsze jest częstsze picie niepełnych szklanek niż spożycie za jednym razem prawie litra wody. Jednak skóra odwodniona potrzebuje czegoś jeszcze – właściwej, dobrze zaplanowanej pielęgnacji.

Pielęgnacja skóry odwodnionej

Podstawowa pielęgnacja skóry odwodnionej może przynieść oczekiwane rezultaty w niezwykle krótkim czasie. Musimy pamiętać, że problem odwodnienia jest w tym przypadku przejściowy, dlatego też stosowane na co dzień kosmetyki bywają bardzo pomocne w walce z problemem. Jak powinna wyglądać taka pielęgnacja skóry odwodnionej?

Nie zapominajmy przede wszystkim o kremach. Te powinny stanowić podstawę naszej rutyny. Mowa tutaj zarówno o lekkich formułach aplikowanych na dzień, jak i tych cięższych produktach, o niezwykle bogatym składzie, które lepiej sprawdzą się podczas nocnej regeneracji. Ale jest jeszcze jeden rodzaj kremów, którego po prostu nie może zabraknąć w naszej kosmetyczce. Są to formuły wzbogacone o ochronę przeciwsłoneczną. Filtry zapobiegają przesuszaniu skóry oraz fotostarzeniu. 

Jakie zabiegi wykonujemy przy skórze odwodnionej?

Jeżeli stosowanie kosmetyków to dla nas za mało, możemy też zdecydować się na wykonanie pewnych zabiegów, które także pomogą nam w poprawie stanu skóry. Nie wszystkie zaleca się jednak wykonywać samodzielnie czy w domowym zaciszu. Na większość z nich warto udać się do salonu kosmetycznego bądź gabinetu medycyny estetycznej.

Tego rodzaju zabiegi pokocha nie tylko cera zmagająca się z odwodnieniem, ale również ta, która jest po prostu sucha. Co warto wybrać? Bardzo często doskonałe efekty przynosi mikrodermabrazja oraz oxybrazja. Klienci salonów chętnie wybierają też mezoterapię bezigłową. Do bezbolesnych zabiegów należy też sonoforeza, natomiast są osoby, które decydują się nawet na mezoterapię igłową lub laser. Poza sezonem letnim ogromną popularnością cieszą się również kwasy, które pomagają w złuszczaniu martwego naskórka, ale sprawiają też, że cera szybciej się regeneruje. 

[artykuł partnerski]

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.