Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Praca

Szukasz pracy w Gorzowie Wielkopolskim? Zobacz, co czeka kandydatów do pracy w 2022 roku i na jakie oferty można liczyć w Gorzowie?

Zgodnie z danymi Głównego Urzędu Statystycznego, stopa bezrobocia rejestrowanego w Polsce wyniosła na koniec września 2021 roku 5,6%. Jest to mniej niż pod koniec 2020 roku, kiedy to stopa bezrobocia dochodziła do wartości 6,1%. Bezrobocie jest więc tylko nieznacznie wyższe niż przed pandemią, kiedy to wynosiło 5,5%. Stopa bezrobocia w Polsce wciąż pozostaje też niższa od średniej w Unii Europejskiej. Na polskim rynku pojawia się coraz więcej ofert pracy. W okresie trzech kwartałów bieżącego roku do urzędów pracy zgłoszono 1030,5 tys. ofert zatrudnienia, tj. o 20,9% więcej niż rok wcześniej. Coraz szybciej rosną też zarobki. Sytuacja na rynku pracy pozytywnie przedstawia się nie tylko w dużych miastach wojewódzkich. Przykładowo w Gorzowie Wielkopolskim stopa bezrobocia pod koniec października wyniosła zaledwie 3%. Na samym tylko portalu gowork.pl znajduje się ponad 600 ofert pracy w Gorzowie Wielkopolskim. Koniec roku to dobry moment na znalezienie nowej pracy, właśnie w tym okresie dużo firm otwiera swoje procesy rekrutacyjne. W ten sposób w Nowy Rok można wejść z nowym pracodawcą, z nowymi wyzwaniami i planami na przyszłość. Do rekrutacji trzeba się dobrze przygotować, CV musi być aktualne, napisane starannie i zawierać wszystkie najważniejsze informacje, które pracodawca powinien wiedzieć o kandydacie. Podczas całego procesu rekrutacji warto być sobą, pokazać swoje mocne strony i udowodnić, że to właśnie nasza kandydatura najlepiej pasuje do danego stanowiska.

Jakie oferty pracy w Gorzowie?

W Gorzowie Wielkopolskim pracę znajdą osoby z różnych branż, o różnym poziomie doświadczenia i umiejętności. Ze względu na sytuację związaną z pandemią w wielu przypadkach możliwa jest praca zdalna. W Gorzowie Wielkopolskim pojawia się też wiele ofert pracy dla osób z orzeczeniem o niepełnosprawności, a także np. pracy dorywczej. W Gorzowie Wielkopolskim rekrutują m.in. tacy pracodawcy jak Regess, Pronar, Amazon, Solgarden Construction, BPO Network, Columbus Elite, Maxi Zoo, Sun-Pro, Elemont, Ever Grupa, Eurovia, Tech-Mat, Antea czy Global Control. Nowymi ofertami dysponuje też Służba Cywilna, która oferuje pracę na takich stanowiskach jak np. wizytator, starszy inspektor, drogomistrz, referendarz, starszy specjalista, kontroler skarbowy, psycholog, inspektor weterynaryjny czy radca prawny. Wielospecjalistyczny Szpital Wojewódzki zatrudni z kolei lekarzy, pielęgniarki czy ratowników medycznych. Przeglądając ogłoszenia o pracę w Gorzowie widać, że poszukiwani są też programiści, pracownicy budowlani, kierowcy, tłumacze języka niemieckiego, pracownicy produkcji, magazynierzy, murarze, ochroniarze, pracownicy administracyjni, a także konsultanci obsługi klienta, przedstawiciele handlowi, informatycy czy księgowi. Coraz większa popularność zakupów przez Internet spowodowała, że bardzo często poszukiwani są też kurierzy, pracownicy centrów logistycznych oraz spedytorzy. W Gorzowie pracę znajdą też dostawcy, elektrycy, dekarze, mechanicy, nauczyciele, sprzedawcy, agenci ubezpieczeniowi, operatorzy maszyn. Kandydaci z Gorzowa Wielkopolskiego mogą też aplikować na takie stanowiska jak project manager, dowódca zmiany, dyrektor ds. realizacji inwestycji, kierownik projektu, key account manager, dyrektor centrum logistycznego, promotor marki, technik optyk, szlifierz, asystent stomatologiczny, monter konstrukcji stalowych czy instalator systemów alarmowych.

Jakich umiejętności poszukują pracodawcy w Gorzowie?

Rynek pracy przez ostatnie lata dynamicznie się zmieniał, a okres pandemii pewne zmiany jeszcze przyspieszył. Pojawiło się więcej możliwości pracy zdalnej, powstały nowe zawody, a pracodawcy zaczęli zwracać uwagę na nowe umiejętności kandydatów do pracy, pojawiły się też nowe zawody i nowe specjalizacje. Ciągle bardzo ważna na rynku pracy jest znajomość języków obcych, im bardziej egzotyczny język, tym większa szansa na znalezienie zatrudnienia. Cenne będą także umiejętności w dziedzinie programowania, marketingu internetowego i pozycjonowania stron w Internecie, analizy danych, zarządzania kryzysowego, BHP czy szeroko pojętych nowych technologii. Na rynku pracy ważne będą unikatowe umiejętności, oryginalność, kreatywność, odporność na stres, umiejętność krytycznego myślenia i szybkiego wdrożenia się do pracy, a także wykorzystania umiejętności do szybkiego osiągania zadowalających wyników. Pracownik w dzisiejszych czasach musi być w stanie łatwo zaadaptować się do zmieniającego się rynku pracy, bezcenne są też takie umiejętności jak wytrwałość, cierpliwość, budowanie pozytywnych relacji z innymi czy umiejętność przywództwa i zarządzania w sytuacjach kryzysowych oraz pod presją czasu. Pracownik powinien być również otwarty na ciągłe podnoszenie swoich kwalifikacji.

[artykul partnerski]

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.