Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Gaz

Od 15 do 22 listopada Polska Spółka Gazownictwa będzie przeprowadzać akcję przewonienia gazu ziemnego. W tych dniach zapach gazu będzie intensywniejszy, co ma umożliwić wykrycie ewentualnych nieszczelności sieci lub instalacji gazowych. 

Jak tłumaczy spółka, akcja przeprowadzana jest w trosce o bezpieczeństwo odbiorców. Polega na zwiększeniu ilości środka nawaniającego w sieci gazowej. Co zrobić, gdy nie korzystamy z urządzenia gazowego, ale poczujemy ten charakterystyczny zapach?

- Należy natychmiast zamknąć kurek przy gazomierzu lub przy urządzeniu gazowym i niezwłocznie powiadomić Pogotowie Gazowe pod numerem tel. 992. Wyczuwalny zapach gazu może świadczyć zarówno o nieszczelności sieci lub instalacji gazowej, jak i o niesprawności urządzeń gazowych, np. zanieczyszczeniu palników – tłumaczy Mariusz Korabiowski, dyrektor Oddziału Zakładu Gazowniczego w Gorzowie Wielkopolskim.

Akcja przewonienia jest przeprowadzona na obszarach woj. lubuskiego obsługiwanych przez gazownie w Gorzowie Wielkopolskim, Kostrzynie Nad Odrą, Zielonej Górze i Żaganiu.

Kontrolę i naprawę sieci gazowej przeprowadzają służby Polskiej Spółki Gazownictwa. Natomiast zgodnie z obowiązującym prawem, usuwanie stwierdzonych nieprawidłowości instalacji wewnętrznych w budynkach oraz urządzeń gazowych należy do obowiązków właścicieli lub zarządców obiektów.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.