Kliknij przycisk i otwórz MENU >>

Poznaliśmy już wszystkie nazwiska tegorocznej edycji nagrody starosty słubickiego „Człowiek w służbie powiatu”. Wyróżnienie to otrzymali: Kazimiera Chrzanowska, Elżbieta Pych i Tadeusz Wallas. 

W tym roku Starostwo Powiatowe w Słubicach sukcesywnie prezentowało osoby, które uhonorowano nagrodą. Ostatnie z nazwisk poznaliśmy w minionym tygodniu, podczas uroczystości z okazji półmetka słubickiego samorządu.

Dzisiaj przedstawiamy całą trójkę.

---

Elżbieta Pych

Elżbieta Pych

Elżbieta Pych od 2016 roku jest prezesem rzepińskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób Niepełnosprawnych „Słoneczko”, które skupia ponad stu członków. Stowarzyszenie integruje osoby niepełnosprawne z powiatu słubickiego, organizuje rozmaite imprezy, turnusy rehabilitacyjne oraz wycieczki. E. Pych została wskazana do nagrody przez Powiatową Radę Seniorów.

---

Kazimiera Chrzanowska

Kazimiera Chrzanowska

Kazimiera Chrzanowska to szefowa słubickiego oddziału Polskiego Związku Emerytów i Rencistów. Ma „pod sobą” ponad pół tysiąca osób, których aktywizuje do rozmaitych działań i aktywności. Przyznanie jej nagrody zbiegło się z jubileuszem 60-lecia związku. Została wskazana do uhonorowania przez Powiatową Radę Kobiet.

---

Tadeusz Wallas

Tadeusz Wallas

Prof. dr hab. Tadeusz Wallas to prorektor Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu, wielokrotnie nagradzany i honorowany, autor wielu publikacji naukowych. To dzięki jego działaniom i zaangażowaniu Słubice mogą poszczycić się uczelnią wyższą, jaką jest Collegium Polonicum. Został wskazany do nagrody przez zarząd powiatu.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.