Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Wrak

Wiele razy na naszych łamach publikowaliśmy fotki porzuconych aut, które przesyłali mieszkańcy. Takich pojazdów wciąż niestety nie brakuje. Dlatego w Słubicach rusza akcja #UsuńWrak, która ma pomóc uprać się z problemem. 

Jej inicjatorem jest Mariusz Dubacki, były kandydat na burmistrza Słubic, ale również zarządca nieruchomości, do którego trafia wiele takich zgłoszeń.

W Warszawie się udało

Jako przykład samorządu, który skutecznie tym się zajął, podaje Warszawę. Władze stolicy podjęły działania zakrojone na szeroką skalę, a efekt to wiele odholowanych, a następnie zlicytowanych pojazdów, wśród których było nawet… Porsche.

- Podobne działania powinny podjąć władze naszego miasta, ale ani burmistrz, ani straż miejska nie są w stanie sami zlokalizować wszystkich porzuconych pojazdów – przekazał naszej redakcji.

Zdjęcia z hashtagiem

Dlatego do akcji zachęca samych mieszkańców oraz lokalne media. Miałoby to polegać na umieszczaniu na stronach internetowych i w mediach społecznościowych zdjęć porzuconych samochodów z opisem ich lokalizacji. Każde takie zdjęcie może być opatrzone facebookowym hashtagiem #UsuńWrak.

- Myślę, że część samochodów zostanie szybko usunięta przez właścicieli, którzy będą obawiali się wysokich kosztów odholowania i przechowywania pojazdów, pozostałą częścią zajmie się miasto – uważa M. Dubacki.

Jak przesłać fotkę?

Zachęcamy naszych czytelników do przesyłania fotek (wraz z informacją na temat lokalizacji).

Można pisać do nas na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., przez Facebooka albo Whatsappa. Każde takie zgłoszenie będziemy od razu przekazywać do Straży Miejskiej w Słubicach.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Komentarze   

#1 belinis 2021-11-04 14:20
Bardzo fajna inicjatywa ! szkoda tylko że te auta stoją tam od dłuuugich lat, a takich nie brakuje w Słubicach.
#2 LB6 2021-11-04 16:06
ala ma psa
#3 LB6 2021-11-04 16:21
Czy inicjator tej akcji chce aby aby było tak jak za czasów DDR - każdy donosił na każdego ? Kapusiostwo się marzy, a może z własnych kręgów ta niefajna cecha się uzewnętrzniła ? Od tych spraw jest straż miejska i policja a nie człowiek, który ma donosić na innego człowieka. Tak ma wyglądać . odzyskana wolność po `89 (wszyscy donosimy na wszystkich ? ) Strażnicy i służby MO biorą m.in. za to wynagrodzenie aby dbać o ład o porządek publiczny, no chyba, że się mylę i tak jak uważa m.d. należy donosić bratana brata. Ludzie ogarnijcie się !!!
#4 Rob 2021-11-04 17:47
LB6 - no to ja życzę Tobie, aby ktoś w pobliżu twojej posesji porzucił auto na kilka lat. Jestem ciekaw jaka byłaby wtedy twoja śpiewka. Też będziesz pisał : ala ma psa ?
#5 Waldemar SL 2021-11-04 21:29
#LB6 niech każdy pilnuje swojego nosa i nie bawi się w SB, już to kiedyś przerabialiśmy, brakuje wam donosicielstwa, ciężko się odzwyczaić ? od tego są odpowiednie służby a nie sąsiad na sąsiada !!!
#6 christofm1953 2021-11-05 09:22
Polok, polokiem stal sie wrogiem. Dudki wom do Leba wlazly. Jak by mi jaki grot , pod halupa dlugo stol, tez bym powiedzol. A zacznijcie w lasach puste puszki po Bierach / piwskach zbierac, i na zlom wynosic. Jakbyscie mieli fanty/po PL Kaucja, to by zoden do lasu nie wyciepol.
#7 Dr. Sommer 2021-11-06 08:28
Gdyby mi ktoś pod dom postawił, to bym dach odfleksował i fajny kwietnik zrobił.

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.