Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Pies

Legowisko dla psa to miejsce, gdzie Twój pupil będzie spędzał wiele godzin w ciągu dnia, zadbaj więc, by było wygodne i dobrej jakości. Wygodne legowisko to prosty, lecz niezwykle skuteczny sposób, by zadbać o Twojego psa. Sprawdź, jak wybrać komfortowe legowisko, w którym Twój ulubieniec będzie czuł się wygodnie i bezpiecznie.

Przytulne legowisko, najlepsze miejsce do odpoczynku dla Twojego pupila

Choć Twój pupil to mały piesek, całkiem dużo czasu w ciągu dnia spędza na słodkim leniuchowaniu. Czworonożny pupil śpi kilkanaście godzin na dobę, dzięki czemu nie tęskni bardzo za swoją panią, jeżeli ta musi wyjść do pracy. Posłanie powinno być więc przygotowane na dość intensywną eksploatację.

Wybierz produkt, który będzie miły w dotyku, ważna jest też możliwość prania. Legowiska dla małych psów mniejszych rozmiarów nie powinny być też zbyt duże - dopasuj je do wielkości pupila. Kiedy mały pies będzie miał możliwość wtulić się w oparcie swojego legowiska, poczuje się po prostu jak u siebie. Idealne miejsce do spania dla Twojego zwierzaka powinno być dla niego bardziej atrakcyjne niż kanapa w salonie.

Właściciele często śpią w łóżku ze swoim psem, zwłaszcza jeżeli nie jest szczególnie dużych rozmiarów i nie zajmuje wiele miejsca w łóżku. Nie jest to jednak powód, by rezygnować z osobnego posłania dla pupila. Choć spanie z psem dla niektórych osób będzie dobrym rozwiązanie, twój pies potrzebuje spokojnego miejsca tylko dla siebie.

Wygodne legowisko, czyli jakie?

Łatwo jest powiedzieć, że legowisko dla małego psa powinno być wygodne. Co jednak składa się na poczucie wygody? Przede wszystkim, warto wybrać miejsce wypoczynku o odpowiednich rozmiarach. Zbyt małe sprawi, że pupilowi będzie ciasno. Za duże nie da poczucia przytulności. Zwróć uwagę na rekomendację producenta - na opakowaniu często można znaleźć informację, że podany rozmiar będzie odpowiedni na przykład dla yorka, mopsa, czy buldożka. Często małe psy mogą czuć się dobrze w legowisku, które teoretycznie jest przeznaczone dla kotów.

Ważny jest kształt legowiska. Większość psów preferuje legowiska owalne lub w kształcie kanapy. Jeżeli jednak nie możesz się na nie zdecydować, bo mimo niewielkich rozmiarów Twój pies lubi się porządnie wyciągnąć, być może w tym przypadku lepszym wyborem będzie prostokątne legowisko typu mata lub poduszka. Jeżeli masz wątpliwości - po prostu uważnie obserwuj swojego psa.

Legowisko dla małego psa lub szczeniaka - czemu nie warto na nim oszczędzać

Posłanie dla psa to nie tylko miejsce, w którym Twój mały pies może zregenerować się po dniu pełnym wrażeń. Stylowe legowisko to też element wystroju mieszkania. Legowiska dla psów małych często są o wiele bardziej fantazyjne i urocze, niż praktyczne do bólu posłania dla dużych psów. Wykorzystaj to! Choć wygląd nie powinien być jedynym wyznacznikiem, zadbaj o to, by jego estetyka dobrze komponowała się z resztą mieszkania. Dlatego na małym legowisku dla psa nie warto oszczędzać. Tego typu psie akcesoria mogą być sposobem na podkreślenie spójności wnętrza.

[artykuł rekla

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.