Kliknij przycisk i otwórz MENU >>

Słubiccy policjanci we współpracy z funkcjonariuszami z Gdańska zatrzymali na gorącym uczynku mężczyznę podejrzanego o oszustwa metodą na Blik-a. Śledczy przedstawili mu 7 zarzutów, został aresztowany na 3 miesiące.

Zatrzymany to 41-letni obywatel Ukrainy. Złapano go na gorącym uczynku, kiedy przyszedł odebrać zamówione telefony, za które zapłacił skradzionymi pieniędzmi. Do zatrzymania doszło w Gdańsku, a następnie przewieziono mężczyznę do słubickiej komendy, gdzie usłyszał zarzuty.

- Zatrzymanie było możliwe dzięki wnikliwej i skrupulatnej pracy śledczych, którzy w ramach prowadzonego postępowania ustalili tożsamość oszusta i miejsce jego pobytu. W tym zakresie współpracowaliśmy z Komisariatem Policji III w Gdańsku – relacjonuje Magdalena Jankowska z Komendy Powiatowej Policji w Słubicach.

Jak działał oszust? - Metoda jego działania polegała na podstępnym przejęciu danych do bankowości internetowej pokrzywdzonych. Następnie mężczyzna zaciągał pożyczki w formie Blik-ów bądź dokonywał szybkich zakupów – tłumaczy M. Jankowska. W ten sposób wyłudził ponad 37 tys. złotych.

Obywatel Ukrainy usłyszał łącznie 7 zarzutów. 18 października Sąd Rejonowy w Słubicach zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres 3 miesięcy.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.