Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Numer alarmowy

7 października na terenie woj. lubuskiego rozpoczął się proces przełączania numeru alarmowego 998 na ogólny numer ratunkowy 112. Numer 998 kierował bezpośrednio do dyżurnego straży pożarnej, teraz połączenia będą odbierane przez Centrum Powiadamiania Ratunkowego. 

Informację o zmianie strażacy rozpowszechniają wśród mieszkańców, aby ci nie byli zaskoczeni, gdy będą musieli wykonać połączenie. Proces przełączania numeru w woj. lubuskim rozpoczął się 7 października i będzie obejmować kolejne obszary naszego regionu. Na terenie powiatu słubickiego przeprowadzenie prac przełączeniowych zaplanowano 12 października.

Jak od tego dnia będzie wyglądać wzywanie straży pożarnej? Tłumaczą to na swojej stronie druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Cybince.

- Połączenia wykonywane na numer 998, który na terenie powiatu słubickiego dotychczas był obsługiwany przez Dyżurnego Operacyjnego Powiatu ze Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Słubicach, będą przekierowane do operatorów numeru 112. W wyniku przełączenia mieszkaniec powiatu słubickiego wybierając numer alarmowy 998 - zarówno z telefonu stacjonarnego, jak i komórkowego - połączy się z Centrum Powiadamiania Ratunkowego, obsługującego numer alarmowy 112. Dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Słubicach, na podstawie otrzymanego z CPR zgłoszenia, będzie dysponował odpowiednie do sytuacji siły i środki oraz koordynował prowadzone działania ratowniczo-gaśnicze - czytamy na ich stronie.

To ważna zmiana, dlatego pamiętajmy, że po 12 października wybierając numer alarmowy 998 będziemy łączyć się bezpośrednio z Centrum Powiadamiania Ratunkowego, a nie ze strażą pożarną.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.