Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Kwalifikacja wojskowa

Zakończyła się tegoroczna kwalifikacja wojskowa w powiecie słubickim. Badania prowadzone przez Powiatową Komisję Lekarską trwały blisko miesiąc. Starostwo Powiatowe w Słubicach opublikowało ich podsumowanie.

Kwalifikacja wojskowa rozpoczęła się 30 sierpnia. Wezwano na nią mężczyzn urodzonych w 2002 roku oraz w latach 1997-2001, którzy nie posiadają jeszcze określonej kategorii zdolności do czynnej służby wojskowej. Przebadano także osoby urodzone w latach 2000-2001, które wcześniej zostały uznane za czasowo niezdolne do służby.

Nie zabrakło również pań urodzonych w latach 1997-2002, posiadających kwalifikacje przydatne do czynnej służby wojskowej oraz kobiet pobierających naukę w celu uzyskania tych kwalifikacji. Ponadto wezwano osoby, które ukończyły 18 lat i zgłosiły się na ochotnika.

Jakim wynikiem zakończyła się tegoroczna kwalifikacja?

Komisja przyznała 206 kategorii zdrowia A, żadnej kategorii B, 18 kategorii D oraz 8 kategorii E. Przed komisją stawiło się 86,6 proc. wezwanych z rocznika 2002 i 56,69 proc. z roczników starszych. Sporządzono 6 wniosków o przymusowe doprowadzenie przez policję.

21 września w siedzibie CKZIU odbyło się podsumowanie kwalifikacji. Podziękowania z rąk wicestarosty Roberta Włodka otrzymała szefowa Powiatowej Komisji Lekarskiej Jadwiga Caban-Korbas. Jej działalność doceniła również Wojskowa Komisja Uzupełnień w Gorzowie Wlkp. Szefowej komisji pamiątkowy medal wręczył sam komendant, ppłk Adam Kotarak.

Poniżej fotki z podsumowania udostępnione przez starostwo.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.