Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
IV Forum Kształcenia

Już po raz czwarty nad Odrą odbędzie się polsko-niemieckie Forum Kształcenia. Uczestnicy będą rozmawiać o zagadnieniach związanych z edukacją na pograniczu. Rejestracja na wydarzenie wciąż jest otwarta.

Kto weźmie udział w forum? – Przede wszystkim nauczyciele, pracownicy oświaty, pedagodzy, psycholodzy, pracownicy samorządu, a także – po raz pierwszy – przedsiębiorcy, zarówno z Polski jak i z Niemiec – wylicza Marcin Krzymuski ze Słubicko-Frankfurckiego Centrum Kooperacji, które odpowiada za organizację wydarzenia.

Uczestnicy zostaną podzieleni na grupy robocze a tematem ich dyskusji będą następujące zagadnienia:

  • efektywna orientacja zawodowa na pograniczu,
  • wspólne kształcenie zawodowe jako szansa dla przedsiębiorstw w regionów przygranicznych,
  • zapobieganie dyskryminacji i przemocy w stosunku do młodzieży LGBTQIA+,
  • współpraca szkół i instytutów naukowych z regionu przygranicznego w projektach z zakresu przedmiotów matematyczno-przyrodniczych,
  • Frankfurt jako potencjalna lokalizacja federalnego Centrum Przyszłości na temat Transformacji Europejskiej i Jedności Niemiec (warsztaty pomysłów).

Ponadto w ramach forum zaplanowano szkolenia dla nauczycieli oraz warsztaty językowe. Wszystko będzie odbywać się w dwóch językach – niemieckim i polskim (z tłumaczeniem).

IV Forum Kształcenia odbędzie się 23 września w filharmonii we Frankfurcie nad Odrą (w Sali koncertowej) i potrwa w godz. 10-16.

Są jeszcze wolne miejsca. Termin zgłoszeń upływa 19 września. Rejestracja odbywa się drogą elektroniczną poprzez formularz https://forms.gle/vydXhXz1ZpspjdPA9.

ZOBACZ PROGRAM

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.