Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Festiwal Przyrodniczy Szumiące Trawy

W poniedziałek rozpoczęło się nowe przedsięwzięcie organizowane przez Fundację Dziupla Inicjatyw Przyrodniczych. Festiwal Przyrodniczy Szumiące Trawy to cykl warsztatów dla dzieci i młodzieży oraz festyn w parku w Górzycy z wieloma atrakcjami i ciekawymi gośćmi.

Festiwal potrwa cały tydzień, a rozpoczął się od warsztatów pt. „Czytamy o przyrodzie”, które prowadzi Natalia Duer, szefowa fundacji. – Przez pięć dni będę spotykać się z dziećmi i młodzieżą w szkołach i innych placówkach gminy Górzyca – przekazała naszej redakcji.

W trakcie zajęć uczestnicy bliżej poznają tajniki przyrody, zajrzą do fachowych książek, będą wspólnie z prowadzącymi czytać ich najciekawsze fragmenty, a na koniec wykonają zakładki do książek. - Tak chcemy krzewić czytanie o przyrodzie i chęć zgłębiania jej tajemnic – podkreśla N. Duer. Dzieci otrzymają również własne egzemplarze książek o przyrodzie.

Finał festiwalu zaplanowano 18 września w parku w Górzycy przy ul. Ogrodowej. Tam właśnie odbędą się jeszcze raz te same warsztaty co wcześniej w szkołach, a po nich spotkanie z zaproszonymi gośćmi.

- Odwiedzą nas wspaniali pisarze, oddani swej pasji przyrodnicy, ciekawe osobowości: prof. dr hab. Piotr Tryjanowski, Adam Zbyryt oraz Piotr Chara – mówi z dumą N. Duer. Będzie okazja do rozmowy na tematy okołoprzyrodnicze i otrzymania osobistej dedykacji.

Zwieńczeniem dnia będą gry, zabawy i konkursy z nagrodami, oczywiście w tematyce przyrodniczej. Równolegle będzie okazja odwiedzić stoiska instytucji będących partnerami festiwalu. Pojawią się m.in. Park Narodowy "Ujście Warty", Nadleśnictwo Ośno Lubuskie, Towarzystwo Przyjaciół Słońska "Unitis Viribus", Fundacja Zielonej Doliny Odry i Warty, Klub Przyrodników oraz jako gospodarz Fundacja Dziupla Inicjatyw Przyrodniczych.

Więcej o festiwalu przeczytasz na dziupla.org/festiwal.

Szczegółowy program na załączonym plakacie.

Szumiące Trawy

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.