Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Płuca

Na tę informację czekali pacjenci, szukający możliwości konsultacji u lekarza pulmonologa. Już we wrześniu rusza w Słubicach poradnia tej właśnie specjalizacji. Jaki lekarz będzie przyjmował, kiedy udać się do pulmonologa, jakie są terminy oczekiwania? Szczegóły podaje Centrum Medycznym Brandmed, w którym poradnia się otwiera.

Kim jest specjalista, przyjmujący w poradni?

Konsultacji udzielał będzie dr n. med. spec. pulmonolog Michał Bielecki, który  na codzień współpracuje z Lubuskim Szpitalem Specjalistycznym Pulmonologiczno - Kardiologicznym w Torzymiu. Specjalizuje się w diagnozowaniu i leczeniu chorób układu oddechowego.

Jaki jest termin oczekiwania na wizytę?

Najbliższy termin przyjęć pulmonologa to czwartek 9 września. Są wolne miejsca, nie należy zatem zwlekać z zapisaniem się na konsultację. W przypadku wizyt prywatnych nie potrzebujemy skierowania, dlatego możemy umówić się na wizytę od razu wtedy, gdy zauważamy niepokojące objawy.

Kiedy udać się do pulmonologa?

Do lekarza pulmonologa należy się zgłosić, kiedy pojawiają się niepokojące objawy ze strony układu oddechowego,  wskazujące na ryzyko pojawienia się schorzeń tego układu, w tym przede wszystkim oskrzeli oraz płuc. Wizyta u pulmonologa jest wskazana w przypadku występowania takich objawów jak:

 • pojawienie się duszności i uczucia ściskania w klatce piersiowej
 • świszczący oddech
 • szybkie męczenie się – problemy ze złapaniem tchu
 • przyspieszony, spowolniony, spłycony lub nadmiernie pogłębiony oddech
 • powtarzające się zapalenia oskrzeli oraz zapalenia płuc
 • krwioplucie
 • płyn w jamie opłucnej
 • urazy oskrzeli lub płuc powstałe w wyniku obrażeń klatki piersiowej i innych

Lekarz tej specjalizacji najczęściej diagnozuje i leczy choroby, takie jak: zapalenie oskrzeli, zapalenie płuc, astma oskrzelowa, pylica płuc, przewlekła obturacyjna choroba płuc (POChP), mukowiscydoza, odma opłucnowa, gruźlica, nowotwory.

W czasach pandemii…

Rehabilitacja pacjentów z problemami ze strony układu oddechowego, szczególnie po zakażeniu „koronawirusem", jest niezwykle istotna. Pacjenci tzw. „po-covidowi”, którzy borykają się z zaburzeniami czynności układu oddechowego również mają możliwość skorzystania z konsultacji u lekarza pulmonologa.

Jakie badania może przeprowadzić w trakcie wizyty?

Konsultacja u lekarza pulmonologa umożliwia przeprowadzenie badania spirometrem. Spirometria pozwala określić wydolność płuc pacjenta. W jej trakcie mierzy się objętość i pojemność płuc, a także przepływ powietrza w różnych fazach cyklu oddechowego. W zależności od występujących objawów lekarz może zlecić także wykonanie tomografii komputerowej klatki piersiowej, badanie USG, testy wziewne prowokacyjne, a także badania krwi i moczu.

Jak zapisać się na wizytę u pulmonologa?

Istnieje wiele możliwość, by zapisać się na konsultację.

Telefonicznie (w tygodniu w godz. 7:00 - 20:00)

 • +48 95 758 2649
 • +48 518 011 108

Gdy nie można się dodzwonić, można zapisać się poprzez:

 • E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 • Messenger: https://www.facebook.com/centrummedycznebrandmed
 • Formularz kontaktowy na stronie: https://brandmed.eu/oferta-medyczna-slubice/umow-wizyte-lekarska/

Centrum Medyczne Brandmed

[reklama]

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.