Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Ratusz we Frankfurcie nad Odrą

Przed nami kolejna wycieczka w ramach wcześniej zapowiadanego cyklu organizowanego przez Polsko-Niemiecką Informację Turystyczną. Tym razem zwiedzający będą mieli okazję bliżej poznać nasze dwumiasto, czyli Frankfurt i Słubice. 

Jak będzie wyglądać wycieczka? Poniżej szczegółowy opis udostępniony przez organizatorów zwiedzania.

Nasz spacer rozpoczniemy w otoczeniu imponujących budowli północnoniemieckiego gotyku ceglanego. Stąd rozciąga się widok na Ratusz Miejski, Dom Bolfrasa, Muzeum Kleista i nabrzeże Odry. Dalej mijamy Muzeum Viadrina w Domu Junkrów (Junkernhaus). To największe muzeum kulturalno-historyczne we wschodniej Brandenburgii. W murach narodowego zabytku rezydowali niegdyś, studiujący w mieście, książęta z rodu Hohenzollernów. Przechodząc przez most, na którym do 2007 roku prowadzano kontrole paszportowe i mijając charakterystyczne niebieskie łuki mostu, podziwiamy malowniczy krajobraz Odry. Zwiedzanie zakończymy na tarasie Collegium Polonicum stąd rozpościera się fantastyczny widok na oba miasta. Tutaj na żywo możemy doświadczyć idei wspólnej Europy, w której od sąsiada dzieli nas jedynie kilka kroków.

Wycieczka odbędzie się 4 września. Zbiórka o godz. 11.00 pod siedzibą Polsko-Niemieckiej Informacji Turystycznej (Dom Bolfrasa, obok ratusza).

Zwiedzania są bezpłatne i prowadzone w języku niemieckim i polskim. Wymagana jest jednak wcześniejsza rejestracja ze względu na ograniczoną liczbę miejsc. Poniżej dane kontaktowe.

  • email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • tel. +49 335 61 00 800

Oprócz zwiedzania dwumiasta w planie jest jeszcze jedna, ostatnia już wycieczka z całego cyklu. 2 października zaplanowano spacer „Śladami Żydów z Frankfurtu nad Odrą”.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.