Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Volkshochschule we Frankfurcie nad Odrą

VHS we Frankfurcie nad Odrą znana jest pośród mieszkańców polskiej części pogranicza przede wszystkim ze względu na cieszące się niezmienną popularnością kursy języka niemieckiego. Także bieżącym semestrze osoby zainteresowane znajdą w ofercie VHS we Frankfurcie nad Odrą kursy języka niemieckiego na wszystkich stopniach zaawansowania, od A1 dla całkowicie początkujących do C1 dla wysoko zaawansowanych. Kursy języka niemieckiego odbywają dwa razy w tygodniu w godzinach wieczornych lub w soboty przed południem.

Kompletny program kursów języka niemieckiego na VHS wraz z możliwością dokonania zgłoszenia dostępny jest już online. Zgłoszenia przyjmowane są także osobiście w sekretariacie VHS przy Gartenstrasse 1 (pon. - czw. od 10:00 do 19:00).

Przed wyborem kursu warto wykonać test diagnostyczny online w celu określenia własnego poziomu znajomości języka niemieckiego.

Po ukończeniu kursu istnieje na miejscu także możliwość przystąpienia do dodatkowego egzaminu i zdobycia certyfikatów językowych z języka niemieckiego Instytutu Goethego lub telc gGmbH dla wszystkich stopni zaawansowania. Ponadto w ofercie VHS znajduje się wiele innych języków obcych, m. in. angielski, włoski, francuski i w bieżącym semestrze także Esperanto.

Część z całej oferty VHS obejmującej ponad 650 kursów z sześciu działów programowych (społeczeństwo i środowisko, kultura i plastyka, zdrowie i sport, kariera zawodowa i it, języki obce oraz edukacja podstawowa) i odbywających się formie seminariów, prelekcji, wycieczek i warsztatów prowadzona jest przez lektorów i instruktorów mówiących w języku niemieckim i polskim. Uczestnictwo w nich nie wymaga znajomości języka niemieckiego. Wybrane propozycje z tej kategorii można znaleźć na stronach internetowych VHS w języku polskim.

VHS „mówi po polsku”. W razie pytań odnośnie oferty i zgłoszeń pomocą służy polskojęzyczny pracownik VHS.

[reklama]

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.