Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Dziupla

Fundacja Inicjatyw Przyrodniczych Dziupla jest aktywna także w wakacje. Zaprasza wszystkich chętnych na przejażdżkę rowerową wokół malowniczych rejonów Owczar i Górzycy. To jeden z elementów szerszego projektu "Przyroda na Zboczu Doliny".

- Projekt będzie realizowany przez fundację przez najbliższe lata w partnerstwie ze Stacją Terenową Klubu Przyrodników w Owczarach - Muzeum Łąki. To oznacza, że będziemy wspólnie organizowali wiele wydarzeń na terenie gminy Górzyca – wyjaśnia Natalia Duer z fundacji.

Co to za wydarzenia? M.in. spotkania z łąką i sadem, wycieczki rowerowe, pikniki, plenery artystyczne i fotograficzne, zajęcia w szkołach, tworzenie pomników przyrody, festiwale przyrodnicze.

Fundacja i jej partnerzy podejmą też działania w zakresie czynnej ochrony muraw kserotermicznych, które znajdują się wokół Owczar. Będą odtwarzać tradycyjne sady i aleje drzew owocowych.

Na dobry początek zaplanowano Przyrodniczą Wycieczkę Rowerową. Którędy poprowadzi jej trasa? - Najpierw spojrzymy z góry na dolinę Odry (temat przewodni wycieczki) i następnie ruszymy nad rzekę. Przejedziemy wałem przeciwpowodziowym do przystani w Górzycy i wrócimy do Owczar inną drogą. Po drodze zatrzymamy się w wyznaczonych punktach, by omówić zjawiska i zagadnienia przyrodnicze – opowiada N. Duer.

Wycieczka odbędzie się 25 lipca. Zbiórka o godz. 11:00 przy Muzeum Łąki w Owczarach. Planowany powrót około godz. 13:30.

Udział w wycieczce jest bezpłatny. Organizatorzy zapewniają wodę i mały poczęstunek.

---

Wycieczka i projekt "Przyroda na Zboczu Doliny" są finansowane przez Narodowy Instytut Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021 - 2030.

Dziupla

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.