Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Firma

Masz pomysł na własny biznes, a brak ci funduszy? Nie czekaj, skorzystaj z okazji! Od 21 czerwca Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania Między Odrą a Bobrem wraz z partnerem projektu Lokalna Grupa Działania Zielone Światło prowadzi II nabór do projektu „Własna firma-start dla młodych”.

Projekt skierowany jest do mieszkańców województwa lubuskiego, którzy:

  • byli zatrudnieni na umowę o pracę lub umowę cywilno-prawną i utracili zatrudnienie w wyniku pandemii COVID-19 po 1 marca 2020 roku,
  • mają między 18 a 29 lat,
  • są osobami biernymi zawodowo lub bezrobotnymi niezarejestrowanymi w urzędzie pracy.

W ramach projektu można zyskać jednorazową bezzwrotną dotację w kwocie 23 050,00 złotych na rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej, a także wsparcie pomostowe trwające przez 6 miesięcy - uczestnik otrzyma do 1700 złotych miesięcznie na pokrycie bieżących kosztów prowadzonej działalności.

Ponadto zaplanowano szkolenie w zakresie prowadzenia działalności gospodarczej, zapewnione zostaną także podstawowe materiały szkoleniowe. Uczestnicy dostaną zwrot kosztów dojazdu, a także poczęstunek i obiad w trakcie szkolenia.

Dokumenty dotyczące rekrutacji dostępne są na stronie internetowej stowarzyszenia – www.miedzyodraabobrem.pl.

Nabór wniosków będzie trwał w okresie od 21 czerwca do 8 lipca 2021 roku.

Bieżące informacje o projekcie i działalności stowarzyszenia można śledzić także w mediach społecznościowych: www.facebook.com/LGDMiedzyOdraaBobrem.

---

Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego – w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój na lata 2014-2020, Oś Priorytetowa I Rynek pracy otwarty dla wszystkich, Działanie 1.2 Wsparcie osób młodych na regionalnym rynku pracy, Poddziałanie 1.2.1 Wsparcie udzielane z Europejskiego Funduszu Społecznego.

Biznes

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.