Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Polsko-Niemiecka Akademia Seniorów

Seniorzy z Polsko-Niemieckiej Akademii Seniorów wreszcie mogą spotkać się po przerwie spowodowanej pandemią. 8 czerwca czeka ich wykład, który poprowadzi Krzysztof Wojciechowski z Collegium Polonicum. A potem będą kolejne aktywności, m.in. kursy językowe i wycieczki.

To był trudny rok dla najstarszych studentów na polsko-niemieckim pograniczy. Wykłady i spotkania nie były możliwe, ale przez wakacje seniorzy z obu stron Odry będą nadrabiać zaległości. Od kilku wspiera ich frankfurcka spółka ARLE gGmbH. Dzięki jej staraniom Polsko-Niemiecka Akademia Seniorów jest dofinansowana z Euroregiony Pro Europa Viadrina, w ramach Funduszu Małych Projektów.

- Tematy wykładów i spotkań dobieramy tak, aby były one ciekawe i zachęcające dla wielu pokoleń, nie tylko seniorów. Cieszymy się, że po przerwie związanej z pandemią rozpoczniemy wykładem po polskiej stronie Odry - wyjaśnia Christa Moritz, dyrektor zarządzająca w ARLE.

Gościem tego spotkania będzie dyrektor administracyjny Collegium Polonicum, Krzysztof Wojciechowski. Dla słuchaczy przygotował wykład pt. “Koronawirus - filozofia kryzysu”. Na zajęcia obowiązują zapisy, ale zgłosić się może każdy. Można dzwonić pod nr tel. 0049 15143143576 lub napisać emaila: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Wykład odbędzie się 8 czerwca o godz. 15:30 w Słubickim Miejskim Ośrodku Kultury.

Wg zapowiedzi ARLE, początek zbliżającego się lata będzie pełne rozmaitych aktywności. W planie są wycieczki, polsko-niemieckie kursy językowe w tandemie i kolejne wykłady.

- Niektóre tematy przeniesiemy na nadchodzący rok akademicki, który rozpoczyna się wraz z nowym rokiem szkolnym – podkreśla Carla Skobjin z zespołu organizacyjnego Polsko-Niemieckiej Akademii Seniorów.

O kolejnych wydarzenia w ramach akademii będziemy informować na bieżąco.

Polsko-Niemiecka Akademia Seniorów

Polsko-Niemiecka Akademia Seniorów dofinansowana jest z Funduszu Małych Projektów (FMP) w Euroregionie PRO EUROPA VIADRINA w ramach Programu Współpracy INTERREG V A Polska-Brandenburgia 2014-2020, finansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego (EFRR).

 
 
Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.