Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Działaj Lokalnie

Ile dobrego można zrobić za 6 tys. zł? Trwa nabór wniosków w kolejnej edycji programu grantowego Działaj Lokalnie. O dotacje mogą starać się organizacje pozarządowe i grupy nieformalne, które mają pomysł na to, jak budować dobro wspólne.

Konkurs w ramach programu Działaj Lokalnie ogłosiła Fundacja na rzecz Collegium Polonicum. Wziąć w nim udział mogą organizacje pozarządowe i grupy nieformalne z gmin: Słubice, Górzyca, Cybinka Rzepin, Krosno Odrzańskie, Gubin, Dąbie, Maszewo, Bobrowice, Bytnica, Kostrzyn nad Odrą, Witnica oraz Słońsk.

- W tym konkursie dotacje można otrzymać na realizację takich projektów, które inicjują współpracę mieszkańców na rzecz dobra wspólnego i które służą pobudzaniu aspiracji rozwojowych, poprawie jakości życia - mówi Marta Stachowska, koordynator Działaj Lokalnie. Dodaje, że podejmowane w projektach działania mają przyczyniać się do budowania lokalnego kapitału społecznego.

Dodatkowo, w tym roku projekty, które przewidują działania zmniejszające negatywne skutki pandemii, zwolnione są z wkładu finansowego.

- Te negatywne skutki mogą dotyczyć różnych obszarów, np. edukacji, sportu, kultury, zdrowia, aktywności społecznej. Mogą też dotyczyć różnych form społecznego zaangażowania, np.: konieczność zastąpienia działań edukacyjnych ze świata realnego, przeniesienia ich do przestrzeni online - wyjaśnia M. Stachowska.

W ramach konkursu do rozdysponowania jest 55 tys. zł, maksymalna kwota dotacji to 6 tys. zł.

Wnioski można składać do 31 maja 2021 roku wyłącznie drogą elektroniczną przez stronę system.dzialajlokalnie.pl.

Dodatkowe informacje: Marta Stachowska, tel. 603 112 487, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.