Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Szkoła w Kunowicach

Budowa Szkoły Podstawowej w Kunowicach wchodzi w kolejny etap. Na terenie szkoły pojawiły się już pierwsze, fabrycznie przygotowane moduły, z których powstaje nowy budynek. Przyjechały w nocy transportem wielkogabarytowym. 

Pierwszy transport modułów wjechał na plac budowy w nocy z poniedziałku na wtorek. Skąd taka pora? - To są transporty wielkogabarytowe, dlatego ze względów bezpieczeństwa wszystko odbywa się właśnie nocą. Tak, aby zminimalizować uciążliwości zarówno dla mieszkańców, jak i innych kierowców – tłumaczył nam jeszcze w trakcie rozbiórki Krzysztof Zbiciak, kierownik budowy z firmy MW Technic, będącej głównym wykonawcą inwestycji.

Cała konstrukcja będzie się składać łącznie z 37 różnej wielkości modułów. Były one wcześniej przygotowywane w fabryce w Ostrowcu Świętokrzyskim. Są w pełni gotowe i wykończone w środku. Do ich przenoszenia służy specjalny dźwig, który również stanął na szkolnym placu.

- Moduły posiadają duży stopień prefabrykacji i wykończenia, przez co na terenie samej budowy pozostają już tylko prace związane z łączeniem tych elementów – tłumaczy Marek Żurek, naczelnik wydziału inwestycji w Urzędzie Miejskim w Słubicach.

Jak deklaruje burmistrz Mariusz Olejniczak, ostatnie moduły mają zostać zamontowane 18 maja. Gdy już wszystkie staną na swoim miejscu, pracownicy będą wstawiać okna i drzwi, następnie przyjdzie kolej na wykonanie elewacji i zagospodarowanie terenu wokół budynku.

Wg zapowiedzi gminnych urzędników, wszystkie prace mają potrwać do końca lipca, a budynek nowej szkoły będzie gotowy na przyjęcie uczniów od 1 września. Łączny koszt tej inwestycji to ponad 12 mln zł.

Jak będzie wyglądać gotowa szkoła? Wizualizacje znajdziecie TUTAJ.

Poniżej fotki z placu budowy.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.