Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Drogówka

Czterech nietrzeźwych kierujących to bilans ostatniego weekendu na drogach powiatu słubickiego. Niechlubnym rekordzistą okazał się 21-letni mężczyzna wsiadł za kółko mają blisko półtora promila alkoholu.

W ciągu ostatniego weekendu słubicka policja zatrzymała na drogach naszego powiatu czterech nietrzeźwych kierowców. - Badanie wykazało u wszystkich ponad 0,5 promila alkoholu w organizmie, co oznacza, że odpowiedzą teraz przed sądem za przestępstwo kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości – relacjonuje Magdalena Jankowska, rzecznik słubickiej komendy.

Ponadto jeden z zatrzymanych w ogóle nie powinien wsiadać za kierownicę – miał orzeczony przez sąd zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych.  Niechlubnym rekordzistą tego weekendu okazał się 21-letni mieszkaniec powiatu słubickiego, który jechał autem mając w organizmie blisko półtora promila alkoholu.

Wszyscy nietrzeźwi kierujący stracili swoje prawa jazdy, a za swoje zachowanie odpowiedzą jeszcze przed sądem. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, utrata uprawnień do kierowania pojazdami oraz sądowy zakaz jazdy. Za nieprzestrzeganie zakazu prowadzenia pojazdów grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.