Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Dzień Europy

W Dzień Europy przypadający 9 maja w Słubicach i Frankfurcie zazwyczaj odbywały się różne wydarzenia o charakterze europejskim. Niestety, z powodu pandemii, w tym roku świętowanie przeniesie się w przestrzeń wirtualną. Zaplanowano webinarium o konsekwencjach pandemii dla regionu przygranicznego oraz warsztaty europejskie dla uczniów. 

Webinarium o wpływie pandemii

Słubicko-Frankfurckie Centrum Kooperacji zaprasza do wzięcia udziału w dyskusji panelowej – webinarium na temat: „Odpowiedzialność UE i państw członkowskich podczas pandemii - konsekwencje dla regionu przygranicznego".

- Od ponad roku pandemia koronawirusa jest dla wszystkich ogromnym wyzwaniem. Początkowe reakcje, w marcu 2020 roku, świadczyły o ogólnym zaskoczeniu, a państwa członkowskie często działały na własną rękę. Szczególnie w regionie przygranicznym decyzje te miały ogromne konsekwencje – podkreślają organizatorzy webinarium.

Jakie wnioski z tych doświadczeń powinna wyciągnąć UE i jej państwa członkowskie? Co należy zrobić, aby w przyszłości współpraca między odpowiedzialnymi organami w Europie przebiegała lepiej w wymiarze transgranicznym. To tylko niektóre z pytań, na jakie będą szukać odpowiedzi uczestnicy dyskusji.

Udział w wirtualnym dialogu wezmą m.in. Armin Czyż (dziennikarz, ekspert Team Europe ds. mobilności transgranicznej, edukacji i zdrowia) i Marcin Krzymuski (ekspert ds. edukacji i zarządzania projektami ze Słubicko- Frankfurckiego Centrum Kooperacji). Dyskusję poprowadzi dr Weronika Priesmeyer-Tkocz, zastępca dyrektora Akademii Europejskiej w Berlinie. Wydarzenie będzie tłumaczone symultanicznie.

Dyskusja odbędzie się 10 maja w godz. 16-18. Osoby, które chcą wziąć w niej udział, mogą zarejestrować się do 4 maja, zgłaszając się na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Ilość miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

Europejskie warsztaty dla uczniów

Kolejnym, europejskim „akcentem” z okazji Dnia Europy będą warsztaty o Unii Europejskiej. Zajęcia są przeznaczone dla młodzieży ze Słubic i Frankfurtu biorącej udział w projekcie „Język sąsiada w Dwumieście”.

- Będzie to dobra okazja, aby poznać ciekawostki o krajach członkowskich. W wydarzeniu wezmą tez udział goście specjalni– informują organizatorzy.

Warsztaty również odbędą się wirtualnie, dlatego ważne jest, aby każdy uczestnik miał dostęp do komputera z internetem. Zgłoszenia należy przesyłać na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. w terminie do 5 maja.

Warsztaty zaplanowano 9 maja o godz. 12.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.