Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Przedszkole

Zajęcia muzyczne, języki obce, edukacja artystyczna, a może robotyka? Rodzice marzą o wszechstronnym rozwoju swoich pociech od najmłodszych lat. Na co warto zwrócić uwagę wybierając przedszkole dla malucha, średniaka czy starszaka?

Rok szkolny, a zarazem przedszkolny zaczyna się dopiero 1. września, jednak już teraz trwa rekrutacja do publicznych i prywatnych placówek w całym kraju. Jakie możliwości mają rodzice ze Słubic, Frankfurtu i najbliższej okolicy? Poza przedszkolami samorządowymi mogą również wybrać cieszące się dużą popularnością Prywatne Przedszkole EUREGIO. Dlaczego warto postawić akurat na tę placówkę zapytaliśmy Anetę Basdorf, prezes Fundacji EUREGIO.

- Wiele lat staraliśmy się o wypracowanie najwyższych standardów w opiece przedszkolnej i to nam się udało. Dzięki świetnie wykształconej kadrze pedagogicznej i nowoczesnej infrastrukturze zapewniamy edukację i opiekę na najlepszym poziomie. Bogata oferta zajęć wykracza nawet poza oczekiwania opiekunów - wyjaśnia A. Basdorf.

Szeroki wybór zajęć

Czego w takim razie mogą spodziewać się rodzice? Oczywiście zajęć ruchowych przy muzyce, zwanych popularnie rytmiką, zajęć sportowo – ruchowych i tanecznych. Poza tym organizowane są edukacyjne koncerty muzyczne. Dzieci regularnie co miesiąc mają możliwość kontaktu z artystami na żywo. To również świetna okazja do zapoznania się i wzięcia do ręki różnych instrumentów muzycznych.

Dodatkowo każde dziecko może skorzystać z badania logopedycznego, a w razie potrzeby zostać na stałe objęte opieką logopedy. W przedszkolu odbywają się również zajęcia z robotyki. Jest także szansa na naukę pierwszych słów w obcych językach. I tu rodzice mają wybór między angielskim, niemieckim i francuskim.

- Można zapisać dziecko na wszystkie trzy języki i nie obawiać się przeciążenia wiedzą. Metody pracy nauczycieli są dostosowane do wieku i możliwości każdej grupy wiekowej – mówi A. Basdorf – Wszystkie dodatkowe zajęcia są bezpłatne, rodzice nie ponoszą żadnych dodatkowych kosztów. Chcemy, żeby każde dziecko miało równe możliwości w dostępie do wiedzy - dodaje.

Relaks i zabawa

Czy to nie za dużo na małe głowy małych dzieci? Bez obaw. Przedszkolaki znajdują także czas na wyjścia na spacery, plac zabaw czy swobodne harce i gry z kolegami z grupy. Najmłodsi leżakują po obiedzie, a starsi w tym czasie oddają się nieco spokojniejszym zajęciom.

- Należy dodać, że dzieci spędzają czas w kameralnych, maksymalnie kilkunastoosobowych grupach. Jesteśmy otwarci na dzieci wszystkich narodowości, a różnorodność jest naszym atutem. Chcemy uczyć dzieci otwartości na świat i ludzi, ciekawości i kreatywności – podkreśla prezes Fundacji EUREGIO.

Koszt i zapisy

A ile to wszystko kosztuje? Czesne z pełnym wyżywieniem (śniadanie, dwudaniowy obiad, podwieczorek) wynosi jedynie 500 złotych. W tę cenę wliczone są wszystkie dodatkowe zajęcia.

Na koniec nasuwa się pytanie: czy w Prywatnym Przedszkolu EUREGIO są jeszcze wolne miejsca?

- Pierwszeństwo mają nasi dotychczasowi podopieczni, ale w związku z rozwojem placówki możemy przyjąć pod swoje skrzydła kolejnych chętnych. Przyjmujemy dzieci w wieku od 2,5 do 6 lat. Zapraszamy do składania kart zgłoszeniowych, na wszystkie pytania odpowiemy również telefonicznie – zachęca Aneta Basdorf.

Można kontaktować się z nami bezpośrednio w siedzibie przy ul. Żwirki i Wigury 8 w Słubicach albo pod numerami telefonów 501 032 889 (przedszkole) oraz 506 347 495 (dyrektor).

Dla wygody rodziców jest możliwość pobrania karty zgłoszeniowej ze strony internetowej www.przedszkole-euregio.pl i przesłania jej mailem na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

[reklama]

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.