Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Stadion w Słubicach

Wracamy do tematu remontu Słubickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.  Władze ośrodka poinformowały, że otrzymały dotację na modernizację dachu zabytkowych arkad.

Kwota dotacji wynosi 27 tys. zł. Pieniądze pochodzą z budżetu samorządu woj. lubuskiego. – Dziękuję radnym i zarządowymi województwa za przychylność. Środki przeznaczymy na planowany w tym roku, absolutnie niezbędny, remont dachu naszych zabytkowych arkad – mówi Krzysztof Murdza, prezes ośrodka. Koszt całego remontu szacowany jest na około 200 tys. zł netto.

Jak twierdzi K. Murdza, dotacja pozwoli zaoszczędzić nieco tych pieniędzy i przeznaczyć na działania związane ze sportem. Resztę ośrodek dołoży z własnych środków, ale prezes nie wyklucza starania się o kolejne dofinansowania z innych źródeł.

Podczas sesji Rady Miejskiej w Słubicach, która odbyła się 29 kwietnia, prezes opowiedział radnym o działaniach związanych z remontem i złożonych wnioskach o dotacje (łącznie było ich trzy, jeden w roku ubiegłym i dwa w obecnym). Zapowiadał również, że niebawem przedstawi opinii publicznej szerszą informację na temat kondycji spółki, jaką zastał we wrześniu 2020 roku, gdy obejmował stanowisko.

Do tematu remontu arkad i dalszej modernizacji ośrodka będziemy wracać.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.