Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Zbiórka dla hospicjum

Mamy dobre wieści ze słubickich przedszkoli. Podsumowano akcję "Budzi się wiosna, budzą się mali wolontariusze". Na rzecz Hospicjum Domowego Wincentego a'Paulo w Słubicach zebrano ponad 3,5 tys. zł.

W tym roku akcja była skromniejsza niż w latach poprzednich (rok temu w ogóle się nie odbyła), głównie z powodu ograniczeń sanitarnych z powodu pandemii koronawirusa. W pierwszy dzień wiosny maluchy nie wyszły na miasto i nie zbierały datków od mieszkańców do charakterystycznych żółtych puszek w zamian za papierowe tulipany.

Puszki stanęły za to we wszystkich przedszkolach samorządowych i żłobku. Organizatorzy zbiórki liczyli więc głównie na hojność rodziców i opiekunów, którzy odprowadzali zaprowadzali i odbierali swoje pociechy. I nie zawiedli się. Łącznie do wszystkich puszek trafiło 3781,10 zł. Informację o zebranej kwocie przekazał nam dzisiaj Przemysław Szewieliński, szef hospicjum.

- Cieszę się bardzo z tego, że udało się nam przypomnieć o tej zaszczytnej idei, a słubiczanie jak zawsze dopisali. W tym roku nie sama zebrana kwota była najważniejsza, ale właśnie to, żeby pamiętać o pomocy drugiemu człowiekowi, szczególnie w tych trudnych czasach – powiedział naszej redakcji.

Wszystkie zebrane środki tradycyjnie zostaną przekazane na potrzeby podopiecznych hospicjum – zakup niezbędnego sprzętu, lekarstw, itd.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.