Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Koronawirus

W ostatnich dniach w skali całego kraju notuje się rosnącą liczbę zakażeń koronawirusem. W związku z tym starosta słubicki Leszek Bajon i szef słubickiego Sanepidu Krzysztof Dobrowolski przygotowali apel do mieszkańców.

Treść poniżej.

-----

Szanowni mieszkańcy powiatu słubickiego!

Liczby nie kłamią. W ostatnich dniach odnotowujemy systematyczny wzrost przypadków COVID-19. Dane te dotyczą nie tylko całego kraju, ale również naszego województwa i powiatu.

W związku z powyższym, w trosce o wspólne bezpieczeństwo zdrowotne, apelujemy o: przestrzeganie zaleceń Państwowej Inspekcji Sanitarnej i stosowanie się do wytycznych w zakresie zachowywania dystansu społecznego, a także noszenie maseczek w przestrzeni publicznej oraz częste mycie rąk. Zdecydowanie zalecamy unikania zgromadzeń i skupisk ludzkich oraz powstrzymanie się od uczestnictwa w imprezach towarzyskich.

Jeśli skontaktuje się Wami pracownik Sanepidu – potraktujcie sprawę poważnie. Nie wprowadzajcie go w błąd, podawajcie prawdziwe informacje dotyczące Waszych danych osobowych, stanu zdrowia czy osób, z którymi się kontaktowaliście.

Wspólne stosowanie się do obostrzeń i współpraca ze służbami sanitarnymi jest nie tylko wyrazem rozsądku, ale i troski o życie nasze i naszych bliskich.

Wszyscy jesteśmy już zmęczeni tą trudną sytuacją. Jednak przestrzeganie sanitarnych zasad, a także szczepienia, których z dnia na dzień wykonuje się coraz więcej, pozwala przypuszczać, że za kilka miesięcy sytuacja wróci do normy. To jednak zależy w głównej mierze od nas samych.

Starosta słubicki Leszek Bajon

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Słubicach Krzysztof Dobrowolski

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Komentarze   

#1 Dr. Sommer 2021-03-24 14:57
Jeżeli Sanepid taki zatroszczony to niech bada truciznę w żywności supermarketowej a nie truje mi tyłka swoimi działaniami dla dobra Pfizera & Co.
#2 Grzegorz123 2021-03-24 17:50
Dzisiaj w Lidlu rano 1 otwarta kasa ludzie na pół sklepu i brak odstępów.Drugi przykład stoi policja na parkingu Lidla dwie paniusie idą koło radiowozu bez maseczek zero reakcji ze strony policji.

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.