Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Kardiolog

To bardzo dobra wiadomość nie tylko ze względu na utrudniony dostęp do konsultacji lekarskich w dobie pandemii, ale i z powodu deficytu specjalistów kardiologii w naszym regionie. Jak podaje Centrum Medyczne Brandmed, do zespołu specjalistów kliniki dołączyła lek. Małgorzata Tomaszewska. 

Co ciekawe, jest to kolejny kardiolog ze znanego ośrodka kardiologicznego w Puszczykowie pod Poznaniem, który rozpocznie leczenie pacjentów w naszym mieście. Słubickim pacjentom dobrze znany jest już kardiolog lek. Marek Szymaniak, z którym to nowa lekarka współpracuje w klinikach w Poznaniu i Puszczykowie. Cieszy zatem fakt, że grono specjalistów powiększy się właśnie o osobę z tej samej szkoły lekarskiej, co ceniony w naszym mieście lek Szymaniak.

Kim jest nowy specjalista?

Lek. Małgorzata Tomaszewska współpracuje z poznańskimi klinikami kardiologicznym, m.in. ze Szpitalem Klinicznym Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu na Oddziale Kardiologiczno-Pulmonologicznym czy Szpitalem w Puszczykowie im. prof. Stefana Tytusa Dąbrowskiego. Specjalizuje się w diagnozowaniu i leczeniu chorób układu krążenia oraz profilaktyce chorób serca.

Jaki jest termin oczekiwania na wizytę?

Zaskakuje bardzo krotki czas oczekiwania. Najbliższy termin przyjęć nowej kardiolog to środa 17 lutego. Są wolne miejsca, nie należy zatem zwlekać z zapisaniem się na konsultację.

Jakie badania może przeprowadzić w trakcie wizyty?

Konsultacja kardiologiczna w gabinecie umożliwia przeprowadzenie następujących badań:
- elektrokardiografia (EKG) - badanie wykorzystywane w celu diagnostyki chorób serca. Dla pacjenta jest ono całkowicie bezbolesne i nieinwazyjne, lekarzowi dostarcza cennych informacji na temat funkcjonowania mięśnia sercowego.

  • echokardiografia (echo serca) - jest badaniem obrazowym, które pozwala na ocenę funkcjonowania jam i zastawek serca, przepływu krwi oraz dużych naczyń krwionośnych za pomocą ultradźwiękó Badanie to jest bezinwazyjne i całkowicie bezpieczne dla pacjenta.
  • badanie metodą Holtera - holter to niewielkie urządzenie, którego zadaniem jest monitorowanie akcji serca przez 24 lub 48 godzin. Polega na całodobowym monitorowaniu pracy serca w trakcie wykonywania przez Pacjenta jego codziennych aktywności.

Konsultacja i badania są bezpłatne dla pacjentów ubezpieczonych w AOK Nordost!

Konsultacja w nowym gabinecie kardiologicznym odbywa się zupełnie bezpłatnie dla osób pracujących w Niemczech, które posiadają ubezpieczenie w niemieckiej kasie chorych AOK Nordost. W trakcie konsultacji nierzadko konieczne jest wykonanie na miejscu ww. badań diagnostycznych. Karta ubezpieczeniowa AOK Nordost gwarantuje przeprowadzenie tychże badań bez dodatkowych kosztów dla pacjenta.

Jak zapisać się na wizytę u kardiologa?

Istnieje wiele możliwość, by zapisać się na konsultację.

Telefonicznie (w tygodniu w godz. 7:00 - 20:00)

  • +48 95 758 2649
  • +48 518 011 108

Gdy nie można się dodzwonić, można zapisać się poprzez:

  • E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • Messenger: /www.facebook.com/centrummedycznebrandmed
  • Formularz kontaktowy na brandmed.eu/oferta-medyczna-slubice/umow-wizyte-lekarska/

Adres:

  • Centrum Medyczne Brandmed
  • ul. Daszyńskiego 1
  • 69-100 Słubice

[reklama]

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.