Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Szafa przyjaciół

Wiecie, że „Szafa przyjaciół” działa już niemal od roku? Wymyślił ją i prowadzi słubicki Ośrodek Pomocy Społecznej. Do tej „szafy” można przynieść niepotrzebne czy za małe ubrania, a ten, kto ich potrzebuje – może je wziąć, bez opłat i specjalnych kryteriów.

„Szafa przyjaciół” mieści się w pomieszczeniach w budynku przy pl. Bohaterów (jest to biały budynek w podwórku od ul. Piłsudskiego). - Zainteresowanie nią jest bardzo duże, cieszy nas, że szafa przyjęła się i sporo osób z niej korzysta – powiedziała naszej redakcji Monika Cichecki, kierownik słubickiego OPS-u.

Do szafy można przynieść ubrania, w których już nie chodzimy, ale mogą się przydać komuś innemu. -  Warunek jest tylko jeden - ciuchy muszą być czyste i zadbane, aby mogły trafić do innych. Niestety, nie zawsze takie są – mówi M. Cichecki.

Każda potrzebująca osoba może zajrzeć do szafy i wziąć coś dla siebie. M. Cichecki podkreśla, że OPS nie stosuje żadnych kryteriów uprawniających do korzystania z tej formy pomocy.

Obecnie OPS poszukuje ubrań dla mężczyzn. W szafie jest sporo ciuchów dla pań i dla dzieci, ale brakuje męskiej garderoby. Może to dobry czas dla panów na porządki w szafach i pozbycie się ubrań, w których już nie chodzą? A mogą przydać się innym, zwłaszcza w taką zimową pogodę, jaką mamy ostatnio.

Kiedy „Szafa przyjaciół” jest otwarta? OPS zaprasza w poniedziałki, środy i piątki w godz. 9-12.

 
Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.