Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Spotkanie u wojewody

Nowy dyrektor oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Zielonej Górze Jarosław Brzeczka spotkał się z wojewodą Władysławem Dajczakiem. W rozmowach dotyczących najważniejszych inwestycji wziął udział m.in. burmistrz Mariusz Olejniczak. Tematem była obwodnica Słubic.

To kolejne rozmowy na temat obwodnicy Słubic. Tym razem z Jarosławem Brzeczką, który na stanowisku szefa oddziału GDDiK w Zielonej Górze zastąpił zwolnionego w grudniu ub.r. Marka Langera. Nowego dyrektora na spotkanie do Lubuskiego Urzędu Wojewódzkiego zaprosił wojewoda Władysław Dajczak.

O czym rozmawiano? - Chciałem jak najszybciej spotkać się z nowym dyrektorem, aby porozmawiać, bo wszyscy widzimy, że na lubuskich drogach dużo się dzieje, a będzie się działo jeszcze więcej. Chciałem omówić realizowane i planowane inwestycje oraz potencjalne problemy, które mogą z nich wyniknąć. Ustaliliśmy też zasady bezpośredniego kontaktu i dobrej współpracy. To ważne, ponieważ wojewoda uczestniczy w programie inwestycyjnym poprzez wydawanie decyzji, które są bardzo czasochłonne. Dlatego będziemy starali się maksymalnie skracać terminy, aby przyspieszyć inwestycje – powiedział W. Dajczak.

Czy jedną z tych inwestycji będzie długo oczekiwana obwodnica Słubic? Przekonywał do tego burmistrz Słubic Mariusz Olejniczak, który razem z burmistrzem Kostrzyna nad Odrą Andrzejem Kuntem oraz Krzysztofem Kielcem, prezesem Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, także wzięli udział w spotkaniu.

- Zależało mi, żeby nowemu dyrektorowi GDDiK przedstawić sytuację naszego miasta i zwrócić uwagę na to, że strategiczne położenie Słubic, na skrzyżowaniu wielu szlaków komunikacyjnych i związane z tym natężenie ruchu, przemawiają za tym, żeby Słubice miały w końcu obwodnicę – mówi M. Olejniczak.

Jak informuje na swojej stronie Lubuski Urząd Wojewódzki, W. Dajczak podziela tę opinię, odbył już w tej sprawie spotkanie z ministerstwem infrastruktury. Czy zaowocuje to przyspieszeniem prac nad obwodnicą Słubic? Na to liczą mieszkańcy Słubic i okolic.

Jak na razie jest do tego długa droga, bo Słubice nie znalazły się w Rządowym Programie Budowy 100 obwodnic, w woj. lubuskim ma ich powstać sześć: dla Strzelec Krajeńskich, Kostrzyna nad Odrą, Dobiegniewa, Krosna Odrzańskiego, Wschowy i Przytocznej. Zdaniem nowego dyrektora GDDiK ich budowa w zamierzeniach ma zakończyć się do roku 2029.

Do tematu będziemy wracać.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Komentarze   

#1 Slub22 2021-02-09 12:32
Kolejna rozmowa od ponad 15 lat nic nie dająca.
Ple,ple,ple.... Należy postąpić tak jak zrobili mieszkańcy Ośna Lubuskiego. Nie ma nic, ani słowa co będzie robione doraźnie, np.: zakaz wjazdu samochodów ciężarowych w niektóre dni.Na Szczecin zmusić do jazdy tylko A2 a nie przez Słubice.
#2 Tomi70 2021-02-09 19:38
Obawiam się, że przez następne 15 lat również nic nie zmieni. Zbyt wielu , wiele ma do stracenia. Trasa, którą zaplanowano pierwotnie, przebiega przez zabudowane osiedle leśne, a wyznaczenie nowej może okazać się bardzo trudne i czasochłonne. No i tak bez końca.....

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.