Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
ZUS

Za nami szkolny etap olimpiady „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”. W woj. lubuskim w zmaganiach wzięło udział ponad 300 uczniów z 25 szkół ponadpodstawowych. Wśród nich także uczniowie ze Słubic.

W tym roku, z uwagi na pandemię koronawirusa, pierwszy etap olimpiady odbył się zdalnie. Do kolejnego, wojewódzkiego etapu, zakwalifikowało się 18 trzyosobowych zespołów z lubuskich szkół. W tym gronie są także reprezentanci Słubic.

11 lokatę zajęli uczniowie z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego (Mateusz Pych, Amelia Baranowska, Zuzanna Płaczkowska), a 6 miejsc za nimi uplasowała się drużyna Zespołu Szkół Licealnych (Natalia Krajniak, Martyna Mierzwiak, Jakub Umiński). Zwyciężyła reprezentacja Liceum Ogólnokształcące w Gubinie.

O tym, która z drużyn będzie reprezentować woj. lubuskie na arenie ogólnopolskiej, dowiemy się 19 marca.

Olimpiada Wiedzy o Ubezpieczeniach Społecznych jest zwieńczeniem „Lekcji z ZUS”, akcji skierowanej do uczniów szkół ponadpodstawowych. To projekt edukacyjny realizowany przez ZUS, którego celem jest poszerzenie wiedzy młodzieży na temat ubezpieczeń społecznych.

- Udział w olimpiadzie pozwoli nie tylko sprawdzić zdobytą wiedzę ale także otrzymać atrakcyjne nagrody materialne oraz indeksy bądź dodatkowe punkty w procesie rekrutacji na wyższe uczelnie – podkreśla Agata Muchowska rzecznik prasowy lubuskiego ZUS.

W tym roku do zdobycia są indeksy na wybrane kierunki m.in. na Uniwersytet Gdański, Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu, Akademię Pomorską w Słupsku, Katolicki Uniwersytet Lubelski bądź Uniwersytet Warszawski a także dodatkowe punkty w rekrutacji na Uniwersytet Medyczny w Łodzi, Uniwersytet Zielonogórski czy też Wyższą Szkołę Administracji Publicznej w Szczecinie.

Warto dodać, że od 22 kwietnia 2020 roku Olimpiada Wiedzy o Ubezpieczeniach Społecznych znalazła się w wykazie olimpiad tematycznych (zawodowych) Ministerstwa Edukacji Narodowej. Co za tym idzie, tytuł jej laureata od roku szkolnego 2021/2022 będzie uprawniał do zwolnienia z części pisemnej egzaminu zawodowego technika ekonomisty i technika rachunkowości.

Więcej o projekcie „Lekcje z ZUS” oraz olimpiadzie można znaleźć na stronie www.zus.pl/edukacja. Bieżące informacje można także śledzić  na Facebooku - KLIKNIJ.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.