Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Wiktoria Górkiewicz

W internecie pojawił się apel do Rady Powiatu Słubickiego o odwołanie starosty Leszka Bajona. Jego autorką jest Wiktoria Górkiewicz, jedna ze współorganizatorek i liderek strajku kobiet w Słubicach. Opisuje kilka obszarów, które jej zdaniem są przykładami „nieudolnej działalności starosty”. 

Apel o natychmiastowe odwołanie starosty, skierowany do rady powiatu, pojawił się na jednym z forów internetowych 24 stycznia. Autorka przesłała go także do naszej redakcji. Dokument jest pokłosiem sytuacji w powiecie, związanej z wcześniejszym wnioskiem o odwołanie wicestarosty Roberta Włodka, który jednak został wycofany zanim zajęli się nim radni na sesji (ZOBACZ).

W apelu wymienione zostały 4 obszary, które zdaniem W. Górkiewicz są przykładami „nieudolnej działalności starosty”. Pierwszym z nich jest polityka kadrowa starostwa, przykładami są „liczne zwolnienia i rezygnacje z pracy” czy „zarządzane w starostwie przez liczne konflikty”.

Drugi obszar wymieniony przez autorkę apelu to „Zarząd Powiatu Słubickiego”. Tu pada zarzut, że L. Bajon „starostwo traktuje jak prywatną, jednoosobową firmę”. Trzeci punkt dotyczy powiatu. Zdaniem autorki apelu starosta „nie posiada absolutnie żadnego pomysłu na rozwój powiatu” i nie przygotowuje się do pozyskiwania środków unijnych z kolejnej perspektywy finansowej.

Ostatni wątek poświęcony jest słubickiemu szpitalowi. „Starostwo powiatowe jest jedynym w Polsce organem, który pobiera od szpitala „haracz” za dzierżawę pomieszczeń szpitala” - brzmi pierwszy z zarzutów. W. Górkiewicz pyta też o to, dlaczego po odwołaniu prezesa (Łukasz Kaczmarek) „ilość zajętych łóżek spadła o połowę, a liczba zgonów wzrosła niewyobrażalnie?”. Jej zdaniem „starosta Bajon absolutnie nie myśli o dalszym rozwoju szpitala”.

Czy apel przyniesie skutek? Przypomnijmy, starostę może odwołać jedynie rada powiatu. Dlatego W. Górkiewicz chce przedłożyć radnym apel podpisany przez jak największą liczbę mieszkańców. Osoby, które chcą złożyć swój podpis pod tym dokumentem, mogą kontaktować się z autorką apelu (KLIKNIJ). W związku z trwającą epidemią koronawirusa, nie będzie wyznaczonych miejsc, w których apel zostanie wyłożony.

ZOBACZ APEL

A jakie jest wasze zdanie? Należy odwołać starostę? Dajcie znać w komentarzach.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Komentarze   

#1 jadziahej 2021-01-25 11:10
ok!
tylko czy zebrane podpisy przełożą się na decyzję radnych? Wątpię... Powinno być tak że obywatele odwołują - koniec i kropka. I o to trzeba walczyć w dalszej perspektywie... Ni mnie ni więcej Pana Starostę należy odwołać w trybie pilnym!
#2 Jurm 2021-01-25 11:52
A ta biedna kobieta jaki ma mandat do jakichkolwiek żądań? Jest liderką czegoś czego już nie ma.Wystartuj kobiecino w jakichś wyborach i wtedy zabieraj głos.
#3 matkapolka2 2021-01-25 12:48
o ile z ta panią mi zupełnie nie po drodze, to z wnioskiem zgadzam się w 200%

pan Bajon powinien odejść
#4 Rob 2021-01-25 12:49
A ja popieram Juryma : "Wystartuj kobiecino w jakichś wyborach i wtedy zabieraj głos"
#5 Edmund86 2021-01-25 13:12
Strajk strajkiem, ale transparent pisany w obcym języku to dla mnie porażka tych pań. Może od razu zmieńmy język urzędowy na angielski
#6 jadziahej 2021-01-25 14:05
A co ma piernik do wiatraka ?
Wyborca ma prawo głosu i POWINIEN przepraszam za określenie mieć prawo popędzić ze stołka w ogóle radnego, starostę, burmistrza, prezydenta, ba nawet posła!
#7 Daro33 2021-01-25 15:34
Wszystkich pogonić, mamy kryzys a Oni sobie stawiają paczkomaty przed urzędem i wieże budują. CO JEST! Gdyby ktoś wpadł na taki pomysł jaki zaraz przedstawię to żaden człowiek z powołania nie pchałby się na stołek. A mianowicie chodzi o stworzenie polskiego rejestru posłów, prezydentów miast, radnych i burmistrzów i wszelkiej maści urzędników. Zawierałby on rejestr wszystkich obietnic, dokonań i czy zostały one spełnione. Żaden ale to żaden by nie wystartował. Pomyślałby dziesięć razy. Nikt z nas nie pamięta tak naprawdę co taki Pan X obiecywał kilka lat w tył.
#8 Daro33 2021-01-25 15:41
Miało być nie z powołania :) To byłby prawdziwy hit, każdy musiałby szczerze zapracować na drugą kadencję.
#9 damcio 2021-01-25 16:26
ok,ale to jest subietywne zdanie(tylko i wyłącznie zdanie), tejże pani która zresztą nie wiadomo kim jest i skąd się wzięła i jakie ma tak naprawdę cele i zamiary
może najpierw przybliżyła by swoją sylwetkę i prawdziwe cele szerszej grupie mieszkańców naszego miasta i powiatu bo tak to jest to tylko czysta abstrakcja
#10 Lechita 2021-01-26 14:43
Ja mogę napisać wniosek o odwołanie Władimira Putina - takie samo ma to znaczenie. :)
#11 damcio 2021-02-20 07:40
dzień dobry
i co? juz koniec lansowania?
to może teraz jakiś wniosek o odwołanie prezydenta Wenezueli?
albo o budowę metra w Słubicach?
chociaż metra,tego metra

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.