Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Straż Graniczna

Podczas pierwszych dni nowego roku pogranicznicy ze Świecku mieli co robić. W ich ręce wpadli m.in. mężczyzna poszukiwany 3 listami gończymi, Gruzin, który miał podrobione prawo jazdy oraz osoba mająca do odbycia karę więzienia.

Więzienie za niezapłaconą grzywnę

Już pierwszego dnia 2021 roku funkcjonariusze z placówki w Świecku zatrzymali 39-letniego Polaka podróżującego autokarem relacji Warszawa – Lyon. Dlaczego? Okazało się, że miał co nieco na sumieniu.

- Powodem zatrzymania było wydane przez Sąd Rejonowy w Jeleniej Górze zarządzenie o doprowadzeniu mężczyzny do najbliższego zakładu karnego w celu odbycia zastępczej kary 175 dni pozbawienia wolności za niezapłaconą karę grzywny – wyjaśnia Joanna Konieczniak, rzecznik prasowy Komendanta Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej.

Mężczyzna jeszcze tego samego dnia trafił do najbliższego aresztu śledczego.

Podrobione prawko

Kolejnego dnia, 2 stycznia, pogranicznicy zatrzymali 34-letniego obywatela Gruzji, który jechał w głąb Polski. Podczas kontroli pokazał należący do niego paszport, ale podejrzenia funkcjonariuszy wzbudził inny dokument – prawo jazdy. Gruzińskie prawko było podrobione.

- Cudzoziemiec został zatrzymany, przyznał się do zarzucanego mu czynu i dobrowolnie poddał się karze grzywny w wysokości 1200 zł – podsumowuje J. Konieczniak.

Trzy listy gończe

Trzeciego dnia stycznia w ręce funkcjonariuszy wpadł podróżujący do Niemiec 47-letni mieszkaniec województwa warmińsko-mazurskiego. Podczas kontroli pokazał podrobiony dowód, wystawiony na prawdziwe dane. To nie wszystko.

- W trakcie potwierdzania jego tożsamości funkcjonariusze ustalili, że jest on poszukiwany przez sądy na podstawie wydanych trzech listów gończych – ujawnia J. Konieczniak. Dodaje, że mężczyzna ten miał do odbycia łącznie 25 miesięcy kary pozbawienia wolności za zniszczenie cudzego mienia. Jeszcze tego samego dnia został przekazany w ręce policji.

Zatrzymania cudzoziemców

To jednak nie wszystko. Podczas tych trzech dni pogranicznicy zatrzymali za pobyt niezgodny z przepisami aż 5 cudzoziemców. Byli to dwaj obywatele Ukrainy, Białorusin i obywatel Nigerii. Wszyscy już otrzymali decyzje administracyjne, które zobowiązują ich do wyjazdu z Polski.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.