Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Nagrobek

Ta sprawa zbulwersowała mieszkańców Rzepina. W pierwszą sobotę nowego roku doszło do zniszczenia grobów na tamtejszym cmentarzu. Policja już ujęła sprawców – to troje nastolatków. 

2 stycznia o całym zdarzeniu poinformowali nas mieszkańcy Rzepina, od nich również otrzymaliśmy fotki z cmentarza. Sprawa trafiła na policję. Mundurowi przyjęli zgłoszenie, a po udaniu się na miejsce ustalili, że uszkodzonych zostało 16 nagrobków. Co dokładnie się stało?

- Wandale wyłamali płyty pionowe, wyrwali drewniane krzyże oraz ławkę – wylicza Magdalena Jankowska z Komendy Powiatowej Policji w Słubicach. Funkcjonariuszom już kilka godzin później udało się ustalić, kto stoi za tymi zniszczeniami.

Sprawcami okazało się troje młodych ludzi: dwóch 15-latków pochodzących z woj. zachodniopomorskiego oraz 16-letni mieszkaniec gminy Rzepin. I nie był to ich jedyny chuligański wybryk. - W trakcie czynności policjanci ustalili, że nieletni uszkodzili również szlaban znajdujący się na terenie Zespołu Szkół w Rzepinie – dodaje M. Jankowska.

Nastolatkom przedstawiono zarzuty w obecności rodziców. Chłopcy przyznali się i złożyli wyjaśnienia. To jednak nie koniec tej sprawy. Za swoje zachowanie odpowiedzą przed sądem rodzinnym i dla nieletnich.

Poniżej zdjęcia zniszczone cmentarza.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Komentarze   

#1 samira 2021-01-05 23:51
Po co sądy, jest pandemiia, zwyrodnialców oddajcie rodzinom, którym nagrobki zniszczyli. Nawet poprawczak ich nie naprawi. Może ich też trzeba zdewastować.

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.