Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Pay Pal

PayPal to jeden z najpopularniejszych portfeli wirtualnych. System ten umożliwia bezpieczne przechowywanie środków finansowych oraz wygodne wykonywanie transakcji mobilnych. Gdzie możemy płacić za pomocą PayPal? Jak korzystać z konta?

Zakupy online cieszą się rosnącą popularnością. Nie ma wątpliwości, że coraz częściej decydujemy się na kupowanie produktów przez internet. W związku z tym nikogo nie powinno zdziwić, że wraz z tym trendem możemy obserwować także rozwój wirtualnych systemów płatności. Płacenie zwykłym przelewem za zakupy online jest przeważnie dość czasochłonne i wieloetapowe. Nie zawsze też jest w pełni bezpieczne. W końcu nie chcemy przecież ujawniać naszych danych przy każdych zakupach. To właśnie dlatego powstały tak zwane portfele mobilne. Jednym z najpopularniejszych takich systemów na świecie jest Pay Pal. Obecnie korzystają z niego miliony osób. Nie ma w tym nic dziwnego. Jest wygodny, łatwy w obsłudze, a co najważniejsze, zapewnia maksimum bezpieczeństwa. Dowiedzmy się, na czym właściwie polega działanie Pay Pal.

Jak działa PayPal?

Pay Pal to właściwie nic innego jak wirtualny system przechowywania pieniędzy. Z pewnością wiele osób pomyśli sobie, po co właściwie z niego korzystać, skoro i tam mamy konto bankowe. Jednak pay pal to coś zupełnie innego. Mechanizm jego działania opiera się na innych wartościach i funkcjach. Przede wszystkim nie mamy tu do czynienia z udostępnianiem poufnych danych. Dzięki temu nasze środki są po prostu bezpieczne.

Z serwisu Pay Pal korzysta się po prostu tak jak z portfela. Z tym że z takiego online. Na konto możemy bowiem wpłacać dowolne kwoty, a następnie przeznaczać je na zakupy internetowe. Działanie tego narzędzia jest banalnie proste. W pierwszej kolejności musimy doładować nasz portfel. Możemy zrobić to przelewem zwykłym lub błyskawicznym. Do konta Pay Pal możemy ''podpiąć'' tez naszą kartę kredytową lub debetową. System ten zapewnia nam możliwość szybkiego płacenia za zakupy internetowe. I to wszystko bez konieczności podawania danych podczas transakcji.

Konto na PayPal — dla kogo?

Założenie konta Pay Pal to przede wszystkim doskonały pomysł dla osób, które regularnie kupują online. Obecnie robimy to coraz częściej, dlatego też takie rozwiązanie może okazać się bardzo pomocne. Dzięki temu bowiem wszystkie transakcje będą przebiegać znacznie sprawniej, a co najważniejsze, bezpieczniej.

Czy każdy może założyć swoje konto Pay Pal? Właściwie tak. System ten dostępny jest zarówno dla osób fizycznych, jak i firm. Warto jednak pamiętać, że warunkiem koniecznym do założenia własnego portfela wirtualnego, jest posiadanie konta bankowego. PayPal potrzebuje bowiem źródła zasilania. Czytając porady eksperta euro, dowiemy się więcej na temat zakładania konta.

PayPal — zalety

System Pay Pal to bardzo atrakcyjne rozwiązanie, jeśli chodzi o płatności internetowe. Zanim jednak zdecydujemy się na założenie konta, dowiedzmy się nieco więcej o zaletach, które są z tym związane. PayPal oferuje swym użytkownikom szereg korzyści. Jedną z nich niewątpliwie jest wygoda dokonywania płatności. Płacenie przez Pay Pal jest właściwie jednym z najprostszych obecnie dostępnych sposobów. Wystarczy zalogować się, potwierdzić płatność i gotowe.

Niewątpliwym atutem jest tu także możliwość dokonywania transakcji walutowych. Co najważniejsze, nie jest nam potrzebne do tego specjalne konto walutowe. Dzięki Pay Pal możemy więc swobodnie robić zakupy w sklepach internetowych z całego świata.

Mówiąc o zaletach Pay Pal, nie możemy zapomnieć o tej najważniejszej. Jest nią bezpieczeństwo transakcji. Poziom ochrony naszych danych jest tu naprawdę bardzo wysoki. System wykorzystuje w tym celu najnowocześniejsze technologie kodowania wszelkich informacji. Warto zaznaczyć też, że podczas płacenia za pomocą Pay Pal, dane dotyczące karty płatniczej oraz naszego rachunku bankowego są ukryte. Nie musimy martwić się więc, że zostaniemy ofiarą oszustwa.

Gdzie można płacić przez PayPal?

Za pomocą wirtualnego portfela Pay Pal możemy płacić za nasze zakupy robione w internecie. Transakcje bezgotówkowe możemy wykonać w licznych sklepach, a także portalach i aplikacjach. W dzisiejszych czasach coraz więcej firm zapewnia możliwość płacenia przez ten system. Jednym z takich sklepów jest na przykład RTV Euro AGD.

Pay Pal to świetne narzędzie, jeśli planujemy kupować online w zagranicznych sklepach. System ten cieszy się ogromną popularnością szczególnie na zachodzie. Zanim jednak zdecydujemy się na zakupy, koniecznie sprawdźmy, czy PayPal znajduje się w dostępnych sposobach płatności.

Ile kosztuje korzystanie z PayPal?

Z pewnością wiele osób zastanawia się, ile właściwie kosztuje korzystanie z Pay Pal. Tutaj mamy niemałe zaskoczenie. Posiadanie konta w tym systemie jest zupełnie bezpłatne. To samo dotyczy zresztą większości transakcji. Darmowe są w większości te realizowane pomiędzy kontami prowadzonymi w Polsce. Jeśli natomiast płacimy za zakupy w sklepach zagranicznych, będziemy musieli zapłacić prowizję. PayPal stanowi jednak obecnie jeden z najbardziej opłacalnych sposobów płatności.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.