Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Doświadczyć dwumiasta

„Doświadczyć dwumiasta” - taki właśnie tytuł nosi projekt, w którym będą uczestniczyć uczniowie słubickich podstawówek i ich rówieśnicy z Frankfurtu. A jak? Np. biorąc udział w grach symulacyjnych czy wycieczkach.

Uczniowie szkół podstawowych ze Słubic i Frankfurtu nad Odrą będą w przyszłym roku, razem z nauczycielami, lepiej poznawać swoje miasta. Oba samorządy dostały 170 tys. euro dofinansowania na projekt „Doświadczyć dwumiasta”.

Jak czytamy na stronie Urzędu Miejskiego w Słubicach, głównym celem projektu jest "zwiększenie identyfikacji mieszkańców z Dwumiastem oraz pogłębienie wiedzy na temat wspólnego regionu”.

W jaki sposób? Np. dzięki materiałom dydaktycznym dotyczącym historii, kultury, polityki czy przyrody, które będą wykorzystywane m.in. podczas lekcji. Innymi zaplanowanymi działaniami są gry symulacyjne, geocaching i wycieczki tematyczne.

Projekt skierowany jest również do przedstawicieli nieformalnych instytucji kształcenia, takich jak muzea, biblioteki czy stowarzyszenia o charakterze edukacyjnym.

Przedsięwzięcie dędzie realizowane od stycznia 2021 r. do końca czerwca 2022 r. O jego przebiegu będziemy informować.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.