Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Most Slubice

Uwaga, 28 listopada most graniczny w Słubicach będzie zamknięty dla ruchu kołowego! Władze Frankfurtu nad Odrą zdecydowały się na ten krok po zapowiedziach protestu pod hasłem „Marsz o wolność”.

Manifestację wspiera Paweł Tanajno, były kandydat na prezydenta RP, a wśród organizatorów są także stowarzyszenie Szczecin Kontra i niemiecka organizacja Querdenken. Więcej o wydarzeniu pisaliśmy TUTAJ.

Protest o nazwie "Marsz o wolność" ma odbyć się 28 listopada o godz. 13.00 na przejściu granicznym w Słubicach. Jak podaje niemiecki MOZ, organizatorzy spodziewają się nawet 1500 uczestników marszu z ruchu Querdenker (są wśród nich przeciwnicy restrykcji pandemicznych, a także sceptycy czy zwolennicy teorii spiskowych).

W związku z tym władze sąsiedniego Frankfurtu podjęły decyzję, że tego dnia, w godz. 10-20, przez most nie będą mogły przejeżdżać samochody. Można będzie poruszać się po nim tylko na piechotę lub rowerem.

Zmiany będą dotyczyły również ruchu po niemieckiej stronie. Na Schulstraße między Collegienstraße i Słubicer Straße a parkingiem przy sali koncertowej będzie obowiązywał bezwzględny zakaz zatrzymywania się. A w zależności od natężenia ruchu mogą być zamykane kolejne ulice, w tym cała Schulstraße, promenada czy wjazd na Badergasse.

Władze Frankfurtu apelują do kierowców o dostosowanie się do sytuacji na drogach, ostrożność i przestrzeganie przepisów, zwłaszcza zakazu zatrzymywania się.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Komentarze   

#1 Daro33 2020-11-27 21:56
No comment :o

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.