Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Bajka

Dlaczego szprotki uważały, że rybka Lola nie może mieszkać w Lazurowej wodzie? Kto pomógł jej trafić do miejsca, w którym znalazła przyjaciół? Mówi o tym bajka profilaktyczna, przygotowana podczas zajęć organizowanych przez Stowarzyszenie po PROstu. Podopieczni nagrali również własne bajkowe przedstawienie o wróżkach.

Teatrzyk profilaktyczny oraz bajka terapeutyczna to efekt realizowanego przez Stowarzyszenie po PROstu projektu PROFILAKTYKA PLUS II, dofinansowanego przez gminę Słubice. Projekt był realizowany w Szkole Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Kunowicach.

Radzić sobie na scenie, radzić sobie w życiu

W ramach projektu odbyły się warsztaty teatralne, które powadziła Zofia Skalska. Dlaczego warto, żeby dzieci bawiły się w teatr?

- Aktywność twórcza kształtuje umiejętność orientowania się w świecie, jak i rozwija trudną sztukę radzenia sobie w nim. Zabawy w teatr stwarzają okazje, np. doskonalenie wyrazistej mowy, rozwijania pamięci, wyrabiania odwagi i poczucia śmiałości, uczy współdziałania, wyrażania emocji, nauki i kształtowania nowych zachowań – wylicza Beata Sierżant, koordynatorka projektu.

Dobre słowa jak dobre wróżki

W przedstawieniu pt. „Wróżki” wystąpiły Karolina, Zuzia, Kaja i Oliwka. Niestety, ze względu na obostrzenia związane z aktualną sytuacją epidemiczną, spektakl nie mógł być pokazany szerszej publiczności. Został jednak nagrany. Jesteście ciekawi, co swoim przedstawieniem chcą przekazać najmłodsi? Zobaczcie poniższym film!

Bajka o rybce

Uczestnicy projektu, który realizowany był od września do listopada, przygotowali jeszcze jedną niespodziankę – wspólnie napisali bajkę! Nosi ona tytuł „Ryba Lola w najdziwniejszym na świecie kapeluszu”. Książkę będzie można czytać „do poduszki” – jest już w drukarni. Ale dla tych, którzy są bardzo ciekawi przygód rybki w kapeluszu, zamieszczamy wersję elektroniczną.

ZOBACZ BAJKĘ

Warsztaty nie tylko dla dzieci

Oprócz warsztatów teatralnych i „bajkowych” od kwietnia do listopada w szkole w Kunowicach odbyły się również inne działania o charakterze profilaktycznym, m.in. warsztaty psychoedukacyjne dla dzieci i młodzieży, rodziców i nauczycieli oraz wykłady specjalistów.

- Celem naszego projektu, który właśnie się kończy, było kształtowanie odpowiednich postaw, zwiększenie świadomości i odporności na pojawiające się zagrożenia oraz wspomaganie rozwoju dzieci, młodzieży i dorosłych – podsumowuje B. Sierżant.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.