Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Osocze

Słubicki szpital wskazuje kolejny sposób, w jaki można pomóc przebywającym w nim pacjentom. Jest to apel do tych, którzy „przechorowali” koronawirusa. W ich krwi znajdują się przeciwciała, które mogą pomóc wyzdrowieć innym.

Pomoc dla szpitala napływa z różnych stron. Coraz więcej osób, które wygrały walkę z koronawirusem, dzwoni do lecznicy z pytaniem, jak i gdzie mogliby oddać osocze. Pomaga ono leczyć kolejnych chorych.

Osocze mogą oddać osoby w wieku 18 – 65 lat po zakażeniu SARS-CoV-2 lub po wyzdrowieniu z potwierdzonego COVID-19, u których minął okres co najmniej 28 dni od ustąpienia objawów lub 18 dni od zakończenia izolacji.

Można to zrobić w najbliższej stacji krwiodawstwa. W Słubicach takich stacji nie ma, a najbliższe znajdują się w Zielonej Górze i Gorzowie Wielkopolskim.

Zgłoszenia od ozdrowieńców, którzy chcą oddać osocze, przyjmuje Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Zielonej Górze. W zgłoszeniu wysłanym na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.należy podać: dane osobowe, numer telefonu, informacje o zachorowaniu, ewentualnie załączyć wyniki badań. Można kontaktować się również pod nr tel. 609 466 944.

Oddając osocze można także zaznaczyć dla kogo ma być przeznaczone (i np. podać, w którym szpitalu przebywa taki pacjent).

Zainteresowanym polecamy zajrzeć na stronę Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Zielonej Górze - KLIKNIJ.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.