Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Tomograf 3D

Potrzebujesz tomografii zatok, ucha, szczęki, uzębienia? Zajrzyj do kliniki stomatologicznej Exclusive Dental Studio. Dzięki trójwymiarowemu tomografowi CARESTREAM CS 9600 – jedynemu w Słubicach i całym woj. lubuskim, badanie nigdy nie było tak dokładne, bezpieczne i szybkie.

PEŁNA DIAGNOSTYKA OBRAZOWA W EXCLUSIVE DENTAL STUDIO

Trójwymiarowe badanie tomograficzne 3D jest podstawą stawianych diagnoz w Exclusive Dental Studio w Słubicach. Ścisła współpraca lekarzy wielu specjalności stomatologicznych wymaga badania uniwersalnego oraz prezentującego niepodważalnie aktualny stan zdrowia naszych pacjentów.

Nasza pracownia radiologiczna wyposażona jest w wyróżniający się na rynku innowacyjnością sprzęt do diagnostyki radiologicznej, zarówno 2D jak i 3D, firmy CARESTREAM. Dysponujemy prawdziwą potęgą innowacji obrazowania 3D – TOMOGRAFEM CARESTREAM CS 9600jesteśmy jedyną placówką z tego typu urządzeniem w Słubicach jak i w całym województwie lubuskim.

Dostarcza on badania o niespotykanej wśród innych aparatów jakości i wielkości obrazu badanego obszaru. Tomograf CS 9600 to najbardziej zaawansowany aparat CBCT w swojej kategorii. Zapewnia pole obrazowania tak by ująć także czubek nosa pacjenta przy minimalnej dawce promieniowania, więc jest bardzo bezpieczny. Urządzenie wyposażone jest w przełomowe innowacje, tak aby zapewnić prawidłowe i stałe pozycjonowanie osiągając dokładne skany już za pierwszym razem.

TOMOGRAFIA KOMPUTEROWA SZCZĘKI –KONIECZNOŚĆ W LECZENIU CHIRURGICZNYM

Tomografia komputerowa jest to badanie, które daje możliwość analizy wybranego fragmentu uzębienia wraz z tkanką kostną w formacie trójwymiarowym. Precyzja obrazu tomograficznego dostarcza ogromu informacji o morfologii danego obszaru i uwidacznia rozległość zmian chorobowych, dzięki czemu zabiegi lecznicze przeprowadzane są z pełną świadomością, sprawnie i przy zminimalizowaniu ryzyka niepowodzenia.

Tomografia głowy stała się niezbędna podczas wykonania procedur implantologicznych, chirurgicznych i w leczeniu kanałowym, wykonywanymi w Exclusive Dental Studio. Przejście ze zdjęć dwuwymiarowych na badania trójwymiarowe zrewolucjonizowało możliwości diagnostyczne i terapeutyczne we współczesnej stomatologii.

Dzięki postępowi technologicznemu w radiologii stomatologicznej dawki promieniowania w przeprowadzanych nawet najbardziej wymagających badaniach tomografem komputerowym zostały ograniczone do absolutnego minimum. W związku z tym pacjent nie musi obawiać się diagnostyki radiologicznej. Dodatkowo używając aparatu Carestream CS 9600 jesteśmy w stanie bardzo precyzyjnie określić zakres badania tomograficznego szczęki począwszy od jednego, konkretnego zęba (mikrotomografia) do obu łuków zębowych podczas jednej projekcji.

TOMOGRAFIA ZATOK, UCHA – U DENTYSTY? TAK! W EDS SŁUBICE TO MOŻLIWE!

Tomograf CS 9600 sprawdza się nie tylko w wykonywaniu badań o przeznaczeniu stomatologicznym, lecz także oferuje pełen zakres badań laryngologicznych, takich jak tomografia uszu oraz zatok obocznych nosa.

Największe dostępne pole obrazowania (16cm x 17 cm) pozwala na obrazowanie struktur praktycznie w obrębie całej głowy, w tym zatok obocznych nosa oraz ucha. Tomografia komputerowa to bardzo precyzyjne badanie stosowane także w celu zdiagnozowania chorób zatok przynosowych, czy uszu. Obraz uzyskany podczas badania pozwala precyzyjnie ocenić stan kości. Badanie za pomocą tomografii komputerowej w EDS Słubice jest bezbolesne i nie powoduje u pacjenta dyskomfortu.

Wielu pacjentów zastanawia się, ile trwa tomografia zatok czy ucha? Badanie najczęściej trwa kilka, maksymalnie kilkanaście minut. Po jego zakończeniu osoba badana może powrócić do codziennych zajęć.

Podczas badania tomografem zatok lub uszu źródło promieniowania krąży wokół pacjenta, a niepochłonięta część promieni pada na detektory, które następnie wysyłają informację do komputera odpowiadającego za ich przetworzenie. Wynik otrzymywany jest w postaci obrazu pokazującego zmienione chorobowo miejsca. Przeprowadzenie tomografii komputerowej zatok/uszu nie wymaga specjalnego przygotowania.

CS 9600 po raz kolejny otrzymał prestiżową nagrodę Cellerant, w kategorii BEST OF CLASS, Technology Award. To wyróżnienie nadawane przez jury składające się z najwybitniejszych liderów technologii w światowej stomatologii.

Cieszymy się, że nasi pacjenci mogą korzystać z najnowocześniejszej inteligentnej technologii, pomagającej w prawidłowym pozycjonowaniu pacjenta już za pierwszym razem, prowadzącym do wiarygodnej i szybkiej diagnozy.

---

Chcesz wiedzieć więcej?

Zajrzyj na www.facebook.com/exclusivedentalstudioslubice lub dzwoń 570 158 158.

[reklama]

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.