Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Pierwsza randka

Jak dobrze wypaść, gdy stres bierze gorę? Makijaż jak zawsze perfekcyjny, tego dnia wychodzi koszmarnie? Na mieście są korki, co grozi spóźnieniem? Serce wali i brak pomysłów na rozmowy? Co zrobić, gdy nastąpi krępująca cisza?

Ucieczka, choć ona często może przychodzić na myśl, gdy nie wszystko idzie po naszej myśli, jest najgorszym pomysłem. Stres i nerwy powodują, że popełniamy głupie błędy, nie potrafimy być sobą. A im bardziej się staramy, tym gorzej wychodzi. Zatem czy receptą jest odpuścić sobie perfekcjonizm i pozwolić na spontaniczność?

Najważniejsze kilka pierwszych sekund

Ponoć dobre wrażenie możemy zrobić tylko raz. O zgrozo liczy się kilka pierwszych sekund w kontakcie z drugą osobą. Wtedy, kiedy czujemy największe napięcie. Jednak niekoniecznie musi  tak być, liczy się cała randka i tak do tego warto podejść.

Trudne tematy

Pierwsza randka to czas na luźne rozmowy, nie o polityce, religii czy ważnych kwestiach społecznych. Zatem o czym? O wszystkim w zasadzie co nie grozi niezręczną sytuacją. O muzyce, filmach, książkach, hobby, zainteresowaniach, wakacjach, marzeniach- ale nie tych związanych z powiększeniem rodziny. Bardziej marzeniach zawodowych, planach. W sieci znajdziemy dużą pomoc, jeśli chodzi o tematy do rozmowy. Nasi ojcowie, dziadkowie, mamy i babcie nie miały tak łatwo. Wskazówki, jakie pytania warto zadać dziewczynie na pierwszej randce znajdziesz na stronie: https://www.zaskakujace.pl/5-pytan-ktore-warto-zadac-dziewczynie-by-nawiazac-ciekawa-rozmowe/. Płeć piękna również powinna przejmować inicjatywę, zadając ciekawe pytania. Nie pytaj o zarobki i stan posiadania, a o pasje, co ceni w ludziach, jak lubi spędzać czas wolny. Trafne pytania znajdziesz na tym portalu: https://www.zaskakujace.pl/pytania-do-chlopaka-na-randke/.

Nie zasypuj wiedzą

Chcemy wypaść jak najlepiej na pierwszej randce, rzecz oczywista. Niektórym włącza się gadulstwo, chwalenie się wiedzą z różnych obszarów i zasypywanie informacjami, które niekoniecznie drugą stronę interesują. Przeczytałeś artykuł 10 najdłuższych rzek w Europie: https://www.zaskakujace.pl/10-najdluzszych-rzek-europy/ i przyszło Ci do głowy, by opowiadać o nich. Super, ale czy drugą stronę to interesuje? Być może, ale niekoniecznie. Pierwsza randka to rozmowa, poznawanie się, zadawanie pytań, a nie monolog i chwalenie się wiedzą. Ciekawostki na temat świata pozostaw na inne spotkania.

Jak zagłuszyć ciszę?

Często można się spotkać z poglądem, że cisza to najgorsze co może spotkać człowieka na randce. Ale czy faktycznie tak jest? Jeśli umawiacie się na kolację, to rozmowa z pełną buzią niekoniecznie jest dobrym pomysłem. Cisza nie musi być niczym krępującym, w zależności jak do tego podejdziecie. A napięcie można rozładować żartem czy w ogóle pośmiać się z tej ciszy.

Najlepsze na randkach jest spontaniczne zachowanie, naturalne. Bardzo dużo zyskuje się w oczach, gdy na twarzy nie ma maski. Wystarczy uwierzyć w siebie, że jest się wartościową osobą, a reszta już pójdzie.

[artykuł partnerski]

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.