Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Plecak

Wybór wygodnego plecaka na laptop nie jest łatwy. Czy koniecznie trzeba wybrać pomiędzy estetyką a funkcjonalnością? Na rynku dostępnych jest tak wiele różnorodnych modeli, że każdy znajdzie coś dla siebie, a producenci zadbali, aby te dwie cechy były właściwie zbilansowane. Uświadamiając sobie podstawowe różnice i możliwości, można wybrać plecak idealny.

Design - czy naprawdę jest najważniejszy?

Pierwszą rzeczą, jaka mimowolnie przyciąga naszą uwagę, jest wygląd. Design ma ogromne znaczenie - w końcu będziesz nosił plecak na co dzień, dlatego musi pasować do Twojego stylu i Twojej osobowości. Jeżeli nie musisz przejmować się dress codem, to masz znacznie większy wybór.

Jeśli ważne jest dla Ciebie trzymanie się w ramach określonego stylu lub chcesz, żeby plecak pasował na różne okazje - wybierz ponadczasowy, klasyczny wygląd i stonowany, ciemny kolor.

W tym miejscu warto przyjrzeć się jak plecak jest wykonany. Szwy powinny być proste i mocne, nie powinno być luźnych nici, a materiał wytrzymały.

Jeżeli poruszasz się więcej samochodem, możesz zdecydować się na tkaninę, która nie jest wodoodporna. W przeciwnym wypadku lepiej zainteresować się modelami, które dobrze znoszą różne warunki pogodowe. Wiosną czy jesienią trudno przewidzieć, jaka będzie pogoda w ciągu dnia, a zamoczenie laptopa czy ważnych dokumentów jest nie warte ryzyka. Taki materiał świetnie sprawdzi się w podróży, gdzie trzeba być gotowym na wiele nieprzewidzianych okoliczności.

Plecak

Rzut oka do środka

Co plecak męski powinien mieć wewnątrz? Odpowiedź pozornie jest łatwa i oczywista - odpowiednią ilość przegród. Jednak jest to sprawa indywidualna i każdy powinien zaobserwować, co się u niego sprawdza.

Osoba zorganizowana, która lubi mieć wszystko pod ręką lub koniecznie musi przenosić w plecaku duże ilości drobiazgów, będzie  potrzebować wielu kieszeni. Warto się im przyjrzeć. Do nieco innych celów nadadzą się te zamykane na rzep czy zamek, a innych otwarte. Podział na kieszenie wewnętrzne i zewnętrzne też mają znaczenie. Korzystając z komunikacji miejskiej musimy mieć świadomość, że o wiele łatwiej jest paść ofiarą kradzieży z kieszeni, która nie jest niczym chroniona. Trzeba mieć też świadomość, że przy przechowywaniu drobiazgów w kieszeniach zewnętrznych narażasz się na przypadkowe otwarcie, gdy o coś zaczepisz.

Sprytnym rozwiązaniem jest ukryta kieszeń na plecach - można w niej przechowywać portfel czy telefon, jest na pierwszy rzut oka niezauważalna, a można do niej sięgnąć bez rozpinania głównej komory.

Jeżeli nie zależy Ci na wielu małych kieszeniach, to przypadną Ci do gustu modele, które mają je zredukowane, na rzecz większej ogólnej przestrzeni przechowywania. Ważne, aby móc zabrać ze sobą też akcesoria, takie jak ładowarka.

Plecak

Laptop ma priorytet

Cechą, która wyróżnia plecaki na laptopa jest specjalna przegroda służąca do bezpiecznego przechowywania sprzętu. Niektóre modele posiadają też tę przestrzeń pokrytą miękkim materiałem, który chroni przed porysowaniem. Warto się na to zdecydować, jeśli przechowujesz laptopa bez żadnego zabezpieczenia i zależy Ci na jego nienagannym wyglądzie.

Plecak na laptopa powinien mieć też odpowiednie ramiona. To one w głównej mierze decydują o tym, czy z danym plecakiem wygodnie będzie się poruszać. Powinny być odpowiednio szerokie, solidne i nie wrzynać się w ramiona użytkownika.

[artykuł partnerski]

 
 
 
 
Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.