Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Policja

Pełne ręce roboty mieli w miniony weekend policjanci ze słubickiej drogówki. Zatrzymali aż pięciu kierowców, którzy znacznie przekroczyli prędkość w terenie zabudowanym. Rekordzista pędził 141 km/h w miejscu, gdzie ograniczenie wynosiło 50 km/h.

Najwięcej przypadków łamania przepisów policjanci zanotowali w Uradzie. 18 września 30-letni mieszkaniec Gdańska jechał tam 115 km/h, a 53-latek z Nowej Soli 109 km/h.

Dzień później nie było lepiej. Najpierw nie popisał się 48-letni kierowca z Zielonej Góry, którego samochód poruszał się 109 km/h. Nieco później przez Urad pędził wspomniany wyżej rekordzista. 34-letni słubiczanin i jego Volkswagen mknęli z prędkością 141 km/h.

Piąty przypadek słubicka drogówka zanotowała już w Kunowicach. 28-letnia kierująca ze Słubic jechała przez miejscowość z prędkością 110 km/h.

Wszyscy kierowcy zostali przez mundurowych solidnie ukarani. Za tak znacznie przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym zabrano im prawo jazdy, dostali mandaty oraz punkty karne.

Od początku roku na terenie powiatu słubickiego policjanci zatrzymali za tego typu zachowania blisko 30 uprawnień do kierowania pojazdami. Wg policyjnych statystyk to właśnie nadmierna prędkości jest główną przyczyną wypadków drogowych.

 
 
 
 
 
Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Komentarze   

#1 cinek88 2020-09-22 09:07
W cywilizowanym kraju jak np. w Szwajcarii za takie przekroczenia prędkości w terenie zabudowanym sprawa kierowana jest do sądu.

Cytuję, "Wszyscy kierowcy zostali przez mundurowych solidnie ukarani. Za tak znacznie przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym zabrano im prawo jazdy, dostali mandaty oraz punkty karne."

Rozumiem, że nie śmieszne mandaty po 500zł a adekwatne do sytuacji po 5000zł?!
#2 Tofik1989 2020-09-22 10:15
*********
[treść komentarza usunięta - wpis niezgodny z regulaminem]

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.