Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Sadzenie lasu

#sadziMY to ogólnopolska akcja sadzenia drzew, w której udział bierze m. in. prezydent Polski Andrzej Duda. A przyłączyć się może każdy. Leśnicy, także ci z Rzepina, będą za darmo rozdawać sadzonki.

18 września rusza ogólnopolska akcja oznaczona hasztagiem #sadziMY. W siedzibach wszystkich nadleśnictw na terenie całego kraju będą rozdawane sadzonki drzew.

Zasadzą nowy las

Akcję zainauguruje para prezydencka. Andrzej Duda z małżonką będą sadzić drzewa na terenie leśnictwa Zdroje w Nadleśnictwie Lipusz, które zostało najbardziej zniszczone przez „huragan 100-lecia” w sierpniu 2017 roku.

Pracownicy administracji publicznej, harcerze, żołnierze, strażacy, pracownicy Lasów Państwowych wspólnie zasadzą 64 tys. nowych drzew na powierzchni blisko 6,44 ha.

Potrzebujemy drzew

Dlaczego warto sadzić i dbać o drzewa? Jak tłumaczą leśnicy, one zapewniają nam tlen, oczyszczają powietrze, wpływają korzystnie na klimat i ludzie zdrowie. Są domem dla wielu gatunków roślin, grzybów i zwierząt. Polscy leśnicy każdego roku sadzą 500 milionów drzew.

Lasy zajmują blisko 1/3 powierzchni Polski, jednak drzewa są potrzebne wszędzie tam, gdzie żyjemy. Stąd pomysł na taką akcję.

Gdzie i kiedy można dostać sadzonki?

Będą z niej mogli skorzystać także mieszkańcy powiatu słubickiego.

18 września w Nadleśnictwie Rzepin sadzonki drzew będą rozdawane na terenie szkółki leśnej w Nowym Młynie w godz. 8-14. Z kolei w Ośnie Lubuskim będą można je otrzymać na terenie tamtejszej szkółki leśnej w godz. 9-15.

 
 
 
 
Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.