Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Street soccer

Tzw. Mała Moskwa przez lata cieszyła się złą opinią. Ale tutejsi mieszkańcy udowadniają, że obecnie jest inaczej. Razem z Fundacją Grupy Pomagamy zorganizowali festyn rodzinny. A przy okazji zrobili coś dla siebie i swoich dzieci – powstała nowa piaskownica.

Festynowe szaleństwo

W realizacji pomysłu wsparła ich Fundacja Grupy Pomagamy. Wspólnie uznali, że odnowiona piaskownica to dobry pretekst do zorganizowania festynu rodzinnego. 16 sierpnia spotkali się na podwórku przy ul. Konstytucji 3 Maja – tam, gdzie niedawno stanął nowy plac zabaw (za tą inwestycją stała gmina Słubice - ZOBACZ).

Skoro festyn z fundacją, to nie mogło zabraknąć kultowego stanowiska z watą cukrową i popcornem. Można było sobie zrobić tatuaż czy zapleść kolorowe warkoczyki. Popularnością cieszyły się również balony. O ochłodę zadbali strażacy z OSP Słubice, którzy rozstawili kurtynę wodną.

Powstała nowa piaskownica

To jednak nie wszystko. - Postanowiliśmy też zorganizować turniej w street soccera, w którym wzięły udział całe pokolenia, od najmłodszych, po tych nieco starszych. Dla dzieciaków mieliśmy przygotowane nagrody. Sprzęt do grania udostępniła nam spółka Frankfurter Sportjugend – relacjonuje Mariusz Zborowski z fundacji. Ozdobą turnieju był pojedynek strażaków z ekipą fundacji. Wygrali ci drudzy.

Kulminacyjnym momentem imprezy było jednak otwarcie nowej piaskownicy. - Została ona odnowiona siłami okolicznych mieszkańców, a piasek przekazała nam firma Eurokop – opowiada M. Zborowski.

Zastrzeżenia do placu zabaw

Jak podkreślają przedstawiciele fundacji, festyn miał jeszcze jeden cel.

Przy całej radości z tego nowego miejsca, chcieliśmy też zwrócić uwagę na nowy plac zabaw i związane z tym niedoróbki – wyjaśnia M. Zborowski. Redakcja portalu Słubice24 pisała ostatnio o pierwszych zauważonych zniszczeniach (ZOBACZ).

Zdaniem mieszkańców, wynikają one w głównej mierze z licznych niedoróbek i tego, że plac został wykonany z materiałów słabej jakości. - Napisaliśmy już o tym do burmistrza i czekamy na wykonanie poprawek – przekazał M. Zborowski. Do tego tematu będziemy jeszcze wracać.

Mural dla mieszkańców

Niespodzianką dla mieszkańców Małej Moskwy, szczególnie tych najmłodszych, było powstanie muralu z udziałem artystów z grupy Art Garage. Tym bardziej, że zostali przez nich zaproszeni do wspólnego malowania. O efekcie ich pracy więcej przeczytacie TUTAJ.

Nasza relacja

Jak było na festynie? Zapraszamy do obejrzenia zdjęć i krótkiego klipu.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.