Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Przyrodnicze Słubice Nocą

Fundacja Dziupla Inicjatyw Przyrodniczych zaprasza na kolejny spacer w ramach cyklu „Przyrodnicze Słubice Nocą”. Tym razem będzie okazja poznać świat nietoperzy, tym jednego z największych żyjących w Polsce – borowca wielkiego. 

"Przyrodnicze Słubice Nocą" to projekt, który ma przybliżyć mieszkańcom zwierzęta, które można spotkać w naszym mieście nocą. Na poprzednich spotkaniach przyrodnicy opowiadali o sowach i ćmach (film z tego ostatniego spotkania można zobaczyć TUTAJ). 11 lipca bohaterami wieczoru będą nietoperze.

- Przybliżymy świat tych niesamowitych, tajemniczych zwierząt. Opowiemy o ich zwyczajach, siedliskach lęgowych, żerowiskach, roli w przyrodzie i rozwieje mity, które o nich krążą w społeczeństwie – informuje Natalia Duer z fundacji.

Spacer rozpocznie się o 20:30 przy słubickim porcie rzecznym. Tam uczestnicy będą obserwować jedne z największych polskich nietoperzy - borowce wielkie. Następnie ruszą w głąb miasta. Do ich dyspozycji będą specjalny detektor oraz noktowizor. Całość potrwa około dwie godziny.

Organizatorzy przypominają o odpowiednim ubiorze oraz zabezpieczeniu się przed komarami.

Projekt "Przyrodnicze Słubice Nocą" został sfinansowany ze środków Gminy Słubice.

Przyrodnicze Słubice Nocą

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.