Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Katolickie Centrum Studenckie

Rozpoczął się remont w Katolickim Centrum Studenckim. Odnawiane są ogólnodostępne pomieszczenia, przeznaczone do spotkań i modlitwy. Ks. Rafał Mocny, szef placówki, zwraca się z prośbą do wszystkich ludzi dobrej woli o wsparcie. Na wszystko potrzeba 15 tys. zł.

Katolickie Centrum Studenckie, mieszące się przy pl. Jana Pawła II, jest ekumenicznym miejscem spotkań nie tylko dla studentów. Jak wyjaśnia ks. Rafał Mocny, centrum jest też organizacją non profit, które zostało przed laty przekazane Kościołowi Katolickiemu na organizację spotkań polsko-niemieckich. A ks. R. Mocny został ustanowiony dyrektorem tego miejsca przez biskupa diecezjalnego.

Historia samego budynku sięga jeszcze czasem przedwojennych (powstał w 1913 roku jako łaźnia miejska). Sam obiekt jest zadbany, ale jego wnętrza wymagały już remontu. – Poprzedni był wykonany 20 lat temu. Remontujemy pomieszczenia dostępne dla wszystkich gości naszego domu. Są one wykorzystywane na spotkania studentów oraz spotkania ekumeniczne – wyjaśnia w rozmowie z naszą redakcją.

Prace już się rozpoczęły, zgodnie z planem maja trwać do 20 lipca. Ich kosztorys opiewa na 15 tys. zł. W tym czasie grupa studentów, którzy tworzą grupę akademicką, będzie spotykać się w bibliotece – tam tymczasowo zostały urządzone kaplica, miejsce spotkań i rozmów.

Jednak do tego, żeby pomieszczenia zyskały nowy wygląd, potrzebne są fundusze. Jak deklaruje ks. R. Mocny, zostaną w całości przeznaczone na remont.

Można je przekazywać na konto: Kuria Diecezjalna, PKO I Oddział Zielona Góra, nr konta: 75 1020 5402 0000 0802 0177 1575, adres: Pl. Powstańców Wlkp. 1, 65-075 Zielona Góra. Tytuł przelewu: Remont Katolickiego Centrum Studenckiego.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.