Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Koronawirus

Mamy kolejny przypadek zakażenia koronawirusem na terenie powiatu słubickiego. Jest to osoba, która przebywała w kwarantannie po kontakcie z wcześniej zakażonym kierowcą. Informacje te potwierdził Lubuski Urząd Wojewódzki.

Ostatnie tygodnie nie są zbyt optymistyczne, jeśli chodzi o wskaźnik zakażeń koronawirusem. Długi czas mieliśmy na terenie powiatu słubickiego tylko jeden zdiagnozowany przypadek (tzw. pacjent zero z marca), a ostatnie tygodnie przynoszą kolejne.

19 czerwca nasza redakcja dowiedziała się o tym, że zakażony jest starszy mężczyzna z Rzepina, który aktualnie przebywał w kwarantannie. Trafił do niej, gdyż był w grupie osób wytypowanych przez Sanepid, które miały kontakt z wcześniej zakażoną osobą. Wykonane testy potwierdziły, że jest nosicielem koronawirusa.

Dziś informacje te oficjalnie potwierdził Lubuski Urząd Wojewódzki. - Mężczyzna jest w stanie dobrym i został zabrany z domu do szpitala jednoimiennego w Gorzowie Wlkp. – przekazała naszej redakcja Aleksandra Chmielińska-Ciepły, rzeczniczka wojewody lubuskiego.

Jak podkreśla rzeczniczka, z racji tego, że mężczyzna przebywał w domowej kwarantannie, ilość dalszych kontaktów i związana z tym możliwość zakażania, były minimalne.

To oficjalnie piąty potwierdzony przypadek zakażenia koronawirusem na terenie powiatu słubickiego.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Komentarze   

#1 gucios 2020-06-20 21:16
Brawo My obywatele. Przed nami komunie, imprezy po komunijne i przy okazji zgromadzenia kościelne. W sklepach jeszcze w ubiegłym tygodniu na 10 osób może 2 w maseczkach, a o odległościach w kolejce nie wspomnę. Na Terminalu w Świecku obywateli WNP w ilościach ile komu potrzeba. Nie twierdzę, że powinniśmy włożyć głowy do słoików i szczelnie zakręcić, ale wygląda na to , że grupa "myślących" inaczej może nas niebawem wykończyć swoją nonszalncją.
#2 dodo19781 2020-06-20 22:34
Pan radny w swoim klubie Prowincja organizuje balety,oczywiście nikt nie ma maseczki o dystansie nie wspominajac
#3 ozzman78 2020-06-21 17:04
To co się wyprawia w Prowincji to jakaś masakra. Całonocne imprezki, okna pootwierane, muzyka na cały regulator, darcie mordy do rana. Normalnie patologia, żule się kulturalniej zachowują. Gdzie jest policja i sanepid?
#4 mateuszek 2020-06-22 14:01
A co tam się wyprawia, koncert, lampka wina, ewentualnie kufelek piwa i słucha się dobrej muzyki. Konkurencja nie może zdzierżyć???
#5 ozzman78 2020-06-22 14:50
Nie kolego, nie lampka wina i słuchanie muzyki tylko nawalanka na całego, że ludzie mieszkający obok nie mogą spać. Następnym razem nagram i gdzieś wrzucę to sobie posłuchasz tej lampki winka. Jak by Ci disco polo nawalało do rana a byś musiał wstać o 4 do pracy to byś inaczej gadał. Jak na wiejskiej dyskotece, tylko wam jeszcze płot postawić, to będziecie się mogli sztachetami napierdzielać. Daj adres to stanę w nocy pod twoim oknem, puszczę muzykę i będę darł mordę, zobaczysz wtedy jak to fajnie.
#6 cinek88 2020-06-22 17:48
Cytuje: Mężczyzna jest w stanie dobrym i został zabrany z domu do szpitala jednoimiennego w Gorzowie Wlkp.

Mam tylko jedno pytanie!
Dlaczego ten mężczyzna został zabrany do szpitala zakaźnego czyt.jednoimienny, skoro czuje się dobrze!?!?
#7 cinek88 2020-06-23 10:04
tvn24.pl/polska/koronawirus-w-polsce-maseczki-ochronne-polowa-klientow-sklepow-nie-nosi-maseczek-list-rpo-do-lukasza-szumowskiego-4617848

Powtarzające się przypadki obecności w przestrzeni publicznej osób niezakrywających ust i nosa mogą oznaczać, że wcześniejszy wysiłek całego społeczeństwa zmierzający do powstrzymania rozprzestrzeniania się epidemii, może pójść na marne" - zauważa Adam Bodnar w piśmie do Łukasza Szumowskiego. Rzecznik Praw Obywatelskich zwrócił się do szefa resortu zdrowia o zajęcie stanowiska w tej sprawie.

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.